Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen a jó túrógomboc recept?

Milyen a jó túrógomboc recept?

Figyelt kérdés

Nekem ami van nem a legjobb:( 1-2 gomboc mindig szétesik:(

Receptem:1tojás,9ek búzadara,csipet só,50dkg túró,na meg a prézli a végén.Mi a gond?miért esik szét?valaki tud jobbat?


2011. ápr. 12. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

50 dkg túrót összekeversz 4 tojással, hozzáadsz 4 (nagy) evőkanál lisztet, ugyanennyi grízt, ízlés szerint cukrot és egy kicsi sót. A vizet előbb kell föltenni főni, hogy már forrjon, mikor a kulimász kész, és ne dagadjon bele a gríz. Vizes kézzel gombócokat formálsz, nem túl nagyokat, mert kétszeresére dagad, aztán mikor megfőttek és följöttek a víz tetejére (10-15 perc), kiszeded.

Jó étvégyat! :)

2011. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fél kiló túró, négy tojás nálam is, de én lisztet nem használok, csak grizt (nagyjából 2 deciliter). És ha vacsorára szeretném, akkor regel bekeverem, és beteszem a hűtőbe, ha ebédre szeretném, akkor előző este keverem össze.

Ha hagyom állni, akkor a dara bedagad, és az egész massza összeáll. Így főzéskor 6-8 perc is elég szokott lenni, és szépen egyben is szokott maradni.

Már 'csuklóból' csinálom, de amikor fiatal voltam, akkor a Horváth Ilona szakácskönyvből tanultam.


Ja, és szerintem óvatosan kell bánni a cukorral, nem baj, ha maga a gombóc nem túl édes, amivel nyakonöntöm, az majd megédesíti.

2011. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 tojás semmi.

én is 4 tojás fél kiló túróra. fele annyi dara mint túró (tehát 25 deka) só.

2011. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vízből való kiszedéssel is bajod van? Óvatosan szedd ki őket egy lyukas lapáttal. Mert ha beleborítod a tésztaszűrőbe, akkor persze, hogy szét esik. Forrón még nagyon puhák.
2011. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitségeteket.valószinűleg az a gond,hogy 1tojást használok,szürővel szedem ki egyesével és előző este összegyurom.......a neten néztem a receptet:(
2011. ápr. 13. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!