Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Legfinomabb kókuszkockarecept?

Legfinomabb kókuszkockarecept?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy milliót találni az interneten, én is csináltam már rengetegszer DE sokszor járok úgy, hogy túl édes lesz, a tészta beissza a csokimázat, aztán meg olyan hamar megkeményedik az egész..

Fontos lenne! Köszönöm!:)


2011. szept. 18. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem ez a recept vált be:


25 dkg liszt

20 dkg cukor (lehet kristály vagy porcukor is)

5 dkg zsír

1 egész tojás

2 ek olvasztott méz

1 dl tej

1 kávéskanál szódabikarbóna vagy fél csomag sütőpor


A mázhoz:

25 dkg margarin

25 dkg cukor

4 dkg cukrozatlan kakaópor

fél dl tej

1-2 evőkanál rum vagy kevés rumaroma


A sütemény megforgatásához:

20 dkg kókuszreszelék


A cukrot, a tojást, a zsírt, az olvasztott mézet jól kikavarjuk, míg a cukor elolvad, majd felváltva fokozatosan adjuk hozzá a szódabikarbónával / sütőporral elkevert lisztet és a tejet.

A tésztát kivajazott, kilisztezett közepes méretű tepsibe öntjük és előmelegített sütőben 180 fokon kb. 20 perc alatt megsütjük (tűpróba!).

Máz: a cukrot, a vajat, a tejet és a kakaót felfőzzük. Majd ha kicsit ez kihűlt, beletesszük a rumot / rumaromát.

A megsült tésztát felkockázzuk, a szeleteket villára szúrva belemártjuk a langyos, de még folyós mázba, majd megforgatjuk a kókuszreszelékben. Ha a krém időközben nagyon besűrűsödik, fel kell újra melegíteni.


A tésztához zsírt használjunk (ne margarint!), mert így finom puha lesz még pár nap múlva is.

2011. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ha esetleg túl édesnek találnád a tésztát, 20 dkg cukor helyett csak 15 dkg-ot tegyél bele.
2011. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú elkészítettem és nagyon nagyon finom lett a tésztája. :) Eddig nekem valahogy piskótásabb szerű receptem volt, de ennek ezerszer finomabb a tésztája. Köszönöm! ( a zsír tényleg bevált :D)
2011. szept. 27. 14:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon örülök, hogy jól sikerült a süti és ízlik. :)

Nálunk is nagy kedvenc, évek óta így sütöm. Régebben én is piskótás receptekkel próbálkoztam, de amióta erre a receptre rátaláltam, csak így készítem. Egyszerű, olcsó és isteni finom. :)

2011. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!