Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell főzni a tejberizst?

Hogyan kell főzni a tejberizst?

Figyelt kérdés
A rizst csak akkor kell beleönteni a vízbe mikor az már forr, vagy rögtön az elején? Mikor kell hozzáöni a tejet?
2011. szept. 20. 15:09
 1/9 anonim válasza:
Szia! Én úgy szoktam, hogy a rizst kevés olajban megpirítom, majd felöntöm pici vízzel,pici sót teszek bele és miután kicsit megpuhult, ráöntöm a tejet, és ezzel együtt besűrűsödik. Ízlés szerint tálalom. Remélem tudtam segíteni.
2011. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! Csak azt szeretném még kérdezni, hogy anyi tej kell rá amennyi épphogy ellepi, vagy annál azért több?
2011. szept. 20. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Belerakod a tejbe a rizst, cukrot is rakhatsz bele, de azt jobb a végén, és egyszerűen megfőzöd. Van, aki egy pici vizet is tesz a tejbe, én nem szoktam.

Nem kell túlmisztifikálni, kevergesd sokszor, de óvatosan, hogy ne törjenek össze a rizs szemek.


Én úgy szoktam, hogy felforralom a tejet a rizzsel, 5 percig főzöm fedő alatt kis lángon, majd a fedő levétele nélkül lezárom a gázt és hagyom, hadd puhuljon a rizs (a gőzben, forró tejben már így "megfő". kb. 15 perc alatt kész, és energiát is spóroltam :)

2011. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én igy készitem:

15 dkg rizs megmos,bele a lábosba(víz 2 dl),addig főzöm mig a vizet magába szívja,utána felöntöm fél liter hideg tejjel,bele megy 2 dkg vaj 1 tasak van. cukor és fedő alatt addig főzöm amig nem látom már majdnem a rizs tetejét.Ezután ráteszem teljesen a fedőt gázt elzárom és húsz percig hagyom had puhuljon.Ha megpuhult megy bele 10 dkg cukor,5 dkg mazsola összekeverem és már kész is:)

2011. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Általában kétszer annyi folyadék kell hozzá (azaz ha egy pohár rizst teszel fel, akkor azt kér pohár tejben tudod finomra főzni).
2011. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha elöször vizbe fözöd,majd utanna öntesz hozza tejet,ha megfött nagyon viz izü,ha tiszta tejbe fözöd,jobban tej izü,es egy pici csöpp sot is tegyel bele,attol jo izü lessz.
2011. szept. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:32


Pedig nagy tejberizs készítő vagyok,de mindig tanul az ember,ezt kipróbálom!!:)

2011. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15:32

Vaniliascukrot is teszek bele,v.ha van vaniliarud,de lehet nelküle is,ez mar izles dolga.

2011. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Apa mindig tejben főzi alapból. Aztán cukrot, margarint kever bele, és kész.
2011. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!