Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ugye így nem romlik meg a hús?

Ugye így nem romlik meg a hús?

Figyelt kérdés

Szombaton vettem csirkecombokat. Még aznap befűszereztem őket, azóta hűtőben vannak. Most kerültek be a sütőbe.

Gondolom, ha megromlottak volna, akkor az egész hűtőben dögszag lett volna. Jól gondolom ? Amikor kivettem őket, csak a fűszer illatát éreztem.


2011. okt. 4. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Semmi baja a comboknak.gondolom füszerkeverék tartalmazott némi sót. A só tartósitó szerként is müködik. De 4 napnál,tovább ne tárold igy a csirkét. Ha legközelebb ,pácolsz akkor oljban keverd ki a füszereket és igy kend meg a csirkét.A böre alá is tegyél füszert. Akkor biztos lehetsz benne,hogy nem lesz baja. Ha jobban bele gondolsz akkor a marha húst pl 4-5 napig szoktuk olajos pácban érlelni.
2011. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hááát... én már biztosan nem sütöttem volna meg. Vagy lefagyasztottam volna, ha nem tudom megsütni.

De ha friss volt a csirke, és le volt fóliázva a hűtőben, talán jó még. Ha már a boltból sem friss állapotban vetted, akkor kuka.

Vagy ilyenkor annyi olajat kell ráönteni, hogy teljesen ellepje, úgy még jobban eláll.

2011. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha meg lett volna romolva, azt rögtön érezted volna, mihelyst kiveszed a hűtőből!
2011. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt szaga, akkor nincs gond. Sütés közben meg úgyis elpusztul, mai nem odavaló! :DDD
2011. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

indig nézd meg, ha veszed a c sirkét, hogy hűtőben tárolva meddig jó. Akkor kiderül, hogy még 3 napi állás után ehető-e vagy sem.

Más a dolog, ha a fagyasztóból vetted ki. Ha nem volt szaga, nyálkás tapintása, akkor még jó volt. De én sem szívesen tartogatom a hűtőben, minél hamarabb fagyasztani vagy felhasználni.


Üdv!

2011. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy nem romlott meg. Eleve még csak kedd van, ennyi idő alatt hűtve is simán eláll. Pláne a pácolás miatt is.


Annak, aki azt írta, hogy már biztos nem enné meg:

sok helyen, ahol árulnak helyben sütött grill csirkét (teszkó, spár) biztos evett már, s abban sem lehet biztos, hogy mikori. Gondolom nem romlott, de biztos nem a legfrissebb szállítmányból sütnek meg a jó népnek:S

2011. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bőr nélkül voltak fűszerezve, a címkéje szerint még holnap is jó lett volna, de azért a bolti címkékkel vannak fenntartásaim :).

Közben meg is sültek, és ahogy írta is valaki, tuti elpusztult minden, ami esetleg gonoszkodhatott volna.

Volt már sajnos, amit elvileg frissen vettem, aztán mikor kivettem a fagyasztóból, már elég büdi volt...

2011. okt. 4. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
3 nap alatt nem romlik meg!!Ha romlott lett volna akkor büdi lenne=)
2011. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha zsírban sütöd,akkor sokkal jobb az íze is.
2011. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!