Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vegetáriánus második étel -...

Vegetáriánus második étel - mi legyen?

Figyelt kérdés

Barátaink nem esznek húst, tojást tejtermékeket igen. Cukorborsó leves lesz, és vmi második ötlet kéne. Ilyenek, h rántott sajt, karfiol, főzelékek, már mindet ellőttem.

Mit ajánlatok, ami kipróbált, és tényleg bejött? Ne legyen ilyen túl extra pl hogy brokkoli mártásos mustáros pitypang :) Hanem vmi egyszerű de nagyszerűt szeretnék Előre is köszönöm!


2011. szept. 11. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valami rakott zöldség? De itt biztos találsz valamit ami tetszik.

[link]

2011. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Falafel? Az iszonyat egyszerű.
2011. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Szilvásbuktát! De lehet mákos guba, vagy aranygaluska is.
2011. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elkészítheted a paprikáskrumplit buggyantott tojással (belepottyantod, és nem kevered el, egyben megfő), és szaggatsz mellé nokedlit. A rakott krumplit is megcsinálhatod csak tojással, kis sajttal is megszórva, illetve gombapörkölttel, tört krumplival.

Lehet valami tésztaféle is, mondjuk pogácsa, káposztás rétes, sajtos rakott tészta, lasagne (van több húsmentes recept), pozsonyi kocka, stíriai metélt, ha valami édesebbre vágytok.

Ha esznek tojást, akkor tojáspörkölt vagy tojásos nokedli is lehet.

Netán gombapörkölt, ha még nem volt, vagy bakonyi gombás rizs.

Pizzát olyan feltéttel készítesz, ahogy akarsz, lehet fokhagymás-tejfölös alapra sok zöldséget rakni, füstölt sajttal, gombás-kukoricást, csinálhatsz csilis babot hús nélkül.

A lencsefasírt is finom, és nem mindenki ismeri.


A krumpli-, tojás-, tészta- és rizsételek nem olyan drágák, és egy kiló gomba se annyira.

Ezekből már tényleg csak a fantázia szab határt, hogy mit készítesz.

2011. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
2011. szept. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Húú, mindenkinek köszönöm, ezek eszembe sem jutottak!
2011. szept. 11. 20:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez volt a tegnapi ebédem, kb. 2 személyes adag:

spagetti tészta

1 közepes cukkini

2 paradicsom

1 kis fej hagyma

tejszín

vaj

só, bors, rozmaring, kakukkfű

A hagymát felkockáztam, a cukkinit vékony karikákra vágtam, a paradicsomot forró vízbe tettem, a héját lehúztam, majd kisebb darabokra vágtam. Vajon üvegesre pároltam a hagymát, majd hozzátettem a cukkinit és kicsit megsütöttem, utána jött bele a paradicsom, 1-2 percig sütöttem, majd felöntöttem a tejszínnel, megfűszereztem, kicsit összerottyantottam. Mellé kifőztem a tésztát, és kész is volt az estebédem.

(A tejszín pontos mennyiségét nem tudom, találomra tettem bele, annyit, amennyi jónak látszott)

Egyszerű, gyorsan elkészül, olcsó és finom.

2011. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

egy másik kedvencem:


rakott gomba:

2-3 kifli,

2 dl tej,

8-10 dkg gomba,

10 dkg trappista vagy füstölt sajt,

1 dl tejföl,

2 evőkanál olaj,

só,

fűszerek.


A karikára vágott kiflit pár percig tejben áztatjuk. A gombát felszeleteljük, és kevés olajon megpároljuk, a sajtot kis kockákra vágjuk. Olajjal kikent tűzálló edénybe rétegesen lerakjuk, megsózzuk és fűszerezzük. A tetejét leöntjük tejföllel, és sütőben átsütjük.

<--- ez az eredeti recept, én min. dupla adag gombával készítem, de ált. a sajt is több, csak a kifli egyezik meg az eredetivel. A fűszerek meg hangulatfüggők, valamikor csak só bors, de volt, hogy került bele kakukkfű, rozmaring, bazsalikom

2011. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

tegnapelőtt "rakott" karfiolt készítettem:


karfiolt nem egészen puhára megpárolod sós vízben

közben morzsát pirítasz

tejfölt és egész tojást + szerecsendiót és vegetát/sót összekeversz (én 1 nagytejfölt és 2 tojást, kb 1,3 kg karfiolhoz)

sajtot reszelsz

tepsit kiolajozod


tepsibe öntöd a párolt karfiolt, ráhinted a morzsát, kicsit összekevered, megszórod füstölt sajttal, ráöntöd a tejfölös keveréket, betolod a sütőbe, nagyon finom étek

esetleg rizzsel kínálod, de önmagában is finom

2011. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Túróval töltött gomba

[link]

2011. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!