Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretitek a beiglit?

Szeretitek a beiglit?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 15:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Szeretem :)
2011. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem, alig várom, hogy legyen. :)

Ki lehet próbálni sok új nem hagyományos tölteléket, túró, csoki, stb, azok is nagyon-nagyon jók.

2011. okt. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem, főleg a diósat. Pár éve valahogy elfelejtődött, de nővérem utolsó pillanatban valahol tudott venni. Az óta minden évben onnan hozzuk, mert (kövezzetek meg), annyira isteni, hogy olyat még nem ettünk sehol, házit sem.
2011. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Cicely válasza:


A beigli azért beigli eredetileg, mivel német területről vettük át, a bejgli "j"-vel, már a magyarosított írásmód, tehát nem a kérdésfeltevő buta :P"


Sose írták i-vel!

"A bejgli (németül beugen = meghajlít, mohnbeugel = mákos kifli/bejgli) osztrák közvetítéssel érkezett hazánkba és terjedt el a 19. század második felében."


[link]

2011. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Nem nagyon...
2011. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!