Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem jött fel a süteménye...

Sbella17 kérdése:

Miért nem jött fel a süteményem/torta?

Figyelt kérdés

Készítettem egy Sacher tortát: [link]

Mivel nem volt itthon szódabikarbóna, tettem bele több sütőport. És a torta úgy ahogy volt megsült a formában, de egy centit sem jött fel.

Ennyire fontos lett volna a szódabikarbóna?

Vagy lehet, hogy a koli sütője ennyire rossz?

Segítsetek lécci :S


2011. okt. 12. 14:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Mint kiderült a recept alatti 50. kommentből, hogy ez csak egy fél torta és 2 lap kell belőle, és úgy már nem lapos a torta. Ekkora zseniket!!! pfff de a receptbe ez sehol nem volt leírva...
2011. okt. 12. 14:21
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg, nem járt le a sütőpor szavatossága? Ha nem, akkor a sütővel lehet a gond, mert jónak kekllett volna így is lennie a tésztádnak.
2011. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez mókás... :/

Süthetsz még egyet vagy vágd össze, főzz pudungot és öntsd nyakon vele a sütit, mintha somlói volna.

2011. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy írtál. Végül a puding nem a közepébe hanem a tetejére ment kis cseresznyével, és leöntöttem csokival. Ha már lapos
2011. okt. 12. 14:26
 5/7 anonim ***** válasza:

2 tojásból soha nem lesz kétrétegű/legalább félbe vágható torta, bár ezt már te is megtapasztalhattad :)

Egy átlagos 16 szeletes torta ált. 7 tojásból készül, ezt lehet max. 3ba vágni, 4be már necces.

A sachert amúgy nem így kell csinálni.

2011. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

Jaj, nem kell ezt annyira komolyan venni, van néhány torta a hátam mögött, de én még 7 tojást nem használtam el egyhez sem. Recept és tortafüggő a dolog.

Sokat kell sütni, és kitapasztali egyet s mást. Aztán az ember megáll az általa "kikísérletezett" tuti receptnél. :)

2011. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy készül az igazi Sacher, nem is pont azt szerettem volna készíteni, csak kipróbáltam, és mint utóbb olvastam a komenteket, ízlett azoknak akik elkészítették azt a receptet. :) pusztán ezért készítettem.

köszönöm a tanácsokat

2011. okt. 13. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!