Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik külföldön éltek, mivel...

Akik külföldön éltek, mivel helyettesítitek a túrót?

Figyelt kérdés
Hollandiába költöztünk, és itt a túró közelebb áll a tejfölhöz állagában és ízében is. Nagyon hiányoznak már a túrós ételek, pláne a sütemények. Cottage cheese-re gondoltam. Szerintetek?
2011. okt. 18. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Nagy-Britanniában élek ugyan, de itt a Tesco-ban és hasonló helyeken a lengyel részlegen, esetleg kifejezetten lengyel boltokban lehet venni rendes túrót. 250 g-os kiszerelés és lehet venni rendeset és félzsírosat is.

Sztem néz szét jól. Biztos, h te is találsz lengyel boltot, mert ők mindenhol ottvannak. Ott szoktam még mustárt, ropit, savanyúkáposztát és más savanyúságot is venni.

2011. okt. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a cottage cheeset én néha használtam már túrónak. ha találsz olyat, hogy Quark, az a túró, esetleg ha ott is van lengyel bolt, akkor a Twarogot keresd, az normál otthoni túró.
2011. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tényleg, itt is dolgoznak lengyelek. :) De lengyel boltot még nem láttam (eléggé messze élünk a nagyvárosoktól). De rákeresek a neten.

Köszi szépen a tippet!

2011. okt. 18. 20:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Svájcban élek, rendszerint ricottát veszek túró helyett.
2011. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, a quark az, ami inkább tejfölnek tűnik. De az "hivatalosan" a túró itt.

Megnéztem a lengyel boltot, sajna egy órányi autóúton belül nincs. :(

A ricotta szuper ötlet, köszi! Szeretem is, nem tudom, hogyhogy nem jutott eszembe! :)

2011. okt. 18. 20:07
 6/10 anonim ***** válasza:

a túró is egy sajtféle.

németeknél a friss sajt, frisch käse de ebböl a legtöbb izesített ezért meg kell nézni tényleg natur legyen.

a cottage chees nem hasonlít a mi túronkra de én imádom. kenyérre kenve sokkal jobb is mint a mi túronk. én szépen leszoktam az évek folyamán a túroról, már nem hiányzik, söt már nem is kedvelem csak túrórudit.

2011. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó, végülis nem a túró hiányzik annyira, hanem az ételek, amikhez kell... :S Sajtféleség ide vagy oda.
2011. okt. 18. 20:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig a cottage cheese-t és a ricottát vesszük. én is jobban szeretem már ezeket, mint az otthoni túrót.
2011. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz házi tejet venni? Mert abból iazán nem sok munka elkészíteni a túrót :)
2011. okt. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
1 liter fris tej (nem tartósított), hagyni megaludni, az aludt tejet meleg helyre tenni, nem feltétel de gyorsabb(vigyázat nem nagyon melegre, nem főzni!), mikor megsűrűsödik az aludtej, leszűrni a savóról, és aprólyukú szűrőben, vagy gézben 50x50 cm (patikában vehetsz) hagyod lecsorogni.
2011. okt. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!