Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a tiramisu? Hogyan...

Mi az a tiramisu? Hogyan tàlaljuk?

Figyelt kérdés
szoval érdekelne, hogy hogyan kell elkèsziteni ès tàlalni. Hogy lehet az hogy a tojasokat nyersen kell enni. Hab krèm stb. Mijen az ize. Hogyan fogadjàk azok akik fèlnek a nyers tojàstol. Mint èn. Hogy nem esik össze hab a hütöben. Szòval minden hàzi ötlet èrdekel es tapasztalat. Linkeket neküldjetek. Sajàt tapasztalat èrdekel. Köxi.
2011. okt. 22. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
A tiramisut nem sutik. Hutoben érlelik egy estén keresztul. Ha valaki fél a nyers tojástól az ne tegyen bele. Én a krémet mascarpone+tejszinhab(+ha szukséges zselatin) osszeállításából készítem. A kétféle tészta (babapiskóta+rendes piskóta) hejett csak babapiskótát használok. Készítek egy szirupot. vizet és cukrot felforralok, kávét és rumot teszek bele. Ebbe mártom a babapiskótát és a krémmel egy edénybe rétegezem. A teteje krém arr keseru kakaó. Tejszinhabbal v gyumolcsokkel tálalom
2011. okt. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

A leírásod alapján tudod, mi az a tiramisu, recepted is van, és tudod, hogyan készül... miért kérdezed meg, hogy mi az? Ne tegyél bele nyers tojást, ha zavar.

A hagyományos kávés-kakaós változaton kívül gyümölcsökkel is készítheted.

2011. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű tiramisu tojás nélkül. És finom is:

- babapiskótákat beáztatod likőrös kávéba

- mascarponét kikavarod felvert tejszínhabbal

Majd a kettőt rétegezve belerakod egy edénybe. A tetejét pedig leszórod kakaóporral, és mehet a hűtőbe. És nincs szalmonellaveszély...

2011. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] ez egy tojás nélküli recept! ilyet szoktam csinálniés nagyon finom :D
2011. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szarvasi mascarponét szoktam venni, a dobozában (a tető belsején) van tiramisu recept, aszerint szoktam elkészíteni. A tojástól eleinte én is féltem, de ha belegondolok, vannak olyan sportolók is például, akik esznek/isznak nyers tojást. Ráadásul a tojást is, és a kész tiramisut is hűtőben tárolom, és ez a recept nekünk annyira ízlik, hogy a fél kg mascarponéból készült édesség mindig elfogy egy nap alatt. :) Nem nagyon van ideje megromlani.

Az a lényeg, hogy amikor KÜLÖN CSÉSZÉBEN felütöd a tojást, győződj meg róla, hogy sem ránézésre, sem pedig "szagra" nincs semmi baja. Ja, és mindenképp jó alaposan mosd meg, mielőtt feltörnéd. Így nem lehet tőle semmi bajod. :)

2011. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 norbi0120 válasza:
hidegen :D
2011. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!