Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tiramisu babapiskóta nélkül?

Tiramisu babapiskóta nélkül?

Figyelt kérdés

Ma tiramisut szerettem volna készíteni, voltam bevásárolni, de én lüke, pont a babapiskótát felejtettem el. Milyen lenne, ha sütnék egy sima piskótalapot, felkockáznám és azt mártogatnám kávéba? Finom lenne, igaz? Tudom, ez így már nem tiramisu lesz, de azért jó lesz, ugye? Már nincs időm megint elmenni a boltba.

Ja, és szerintetek hány tojásból süssem a piskótát, hogy kevés se legyen, de sok se?

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. okt. 13. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Tokéletes lesz ugy is. Sot elmondanám h az eredeti tiramisu nem csak babapiskótát tartalmaz hanem rendes piskótát is. Szóval ez így is tiramisu. Sztem a piskóta inkább legyen tobb. Ha sok és nem tudsz vele mit kezdeni akkor szárítsd ki és kész a kókuszgolyó alap :)
2011. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor mondjuk 6 tojásból jó lesz? Igazad van, ha megmarad, csinálok belőle kókuszgolyót. Jó ötletet adtál, erre még nem is gondoltam. Vagy csinálok egy kis csokimázat, és kókuszkocka lesz belőle.

Köszi, állok is neki! :)

2011. okt. 13. 08:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha piskótából csinálod, akkor azt ne mártogasd bele a kávéba, mert úgy túl sokat felszív és lötty lesz, inkább csak locsod meg a tetejét a lerakott piskotalapoknak, és csinálj egy kicsit keményebb piskótát, ne olyan igazi lágyat, tehát több liszttel.
2011. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, így fogom csinálni. Köszi!
2011. okt. 13. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó lesz így. Én tiramisu tortát készítettem, és nem használtam hozzá babapiskótát.

De ha más nincs, akkor keksz is megteszi a piskóta helyett.


Üdv!

2011. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kimaradt piskóta finom somlói galuskának is!
2011. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!