Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kaját csináljak holnap?

Milyen kaját csináljak holnap?

Figyelt kérdés

Könnyen elkészíthető ételeket várok.. :)

Legyen az édes, sós..

Most kezdtem el sütni-főzni

16/L


2011. okt. 23. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hétfőként mindig könnyebb kaját csinálok. Vagy főzelék féléket vagy valami gyors tésztás kaját pl sajtos tészta vagy bolognai.
2011. okt. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Rántottát.
2011. okt. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

mustáros csirkecomb


"Csirkecomb mustármártásban

4 csirkecomb,

# 2 dl tejszín,

# 4 evőkanál csípős mustár,

# 2 evőkanál olaj,

# ízlés szerint só, bors.


Előkészítése: a combot a forgónál kettévágom, bőrét lehúzom. Megsózom és megborsozom. A mustárt és a tejszínt kevés sóval, borssal összekeverem.


Elkészítése: serpenyőben felforrósítom az olajat, és a csirkedarabok mindkét oldalát lepirítom. Ráöntöm a mustáros keveréket, és befedve puhára párolom. Párolt rizs a hozzávaló köret, amit azalatt készítek el, amíg a csirke párolódik."


én mondjuk csirkecombfiléből szoktam, nem szeretem a csontos combot vagdosni meg enni se.

2011. okt. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tésztát. Aztán döntsd el, hogy mákot, diót vagy túrót teszel rá, esetleg grízes tészta lesz baracklekvárral, meggylekvárral, málnalekvárral, szilvalekvárrak vagy eperlekvárral. Lehet még belőle milánói vagy bolognai, esetleg sajtos makaróni. Ez így 11 féle és korántsem a teljes paletta.
2011. okt. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
carbonara, finom és egyszerű
2011. okt. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

paprikáskrumpli, krumplistészta, rizseshús vagy lecsósszelet tarthonyával.

tejfölös krumplifőzelék, vagy paradicsomos krumpli fasírttal vagy sült kolbásszal.

spenót tökortojással.

kolbászos krumplilves, utána palacsinta, vagy valamilyen kifőtt tészta édesen.

nálunk sokszor a hétfői kaja a vasárnapi maradékból van. pl a húslevest átalakítom csirkecsorbává, úgy, hogy két tojás sárgájaát kikeverek borssal és egy fél citrom levével. kiveszek a melegedő húslevesből pár kanállal, hogy a hőkiegyenlítés meglegyen, majd a tojásos keveréket a levesbe öntöm. forrni nem szabad, csak melegednie.nagyon finom savanykás pikáns leves lesz belőle.Izlés szerint citromot még lehet bele csepegtetni.

hozzá fokhagymás bundáskenyeret szoktam készíteni.

2011. okt. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

resztelt csirkemáj, majorannásan rizzsel vagy tésztával.

rántva rizibizivel, vagy petrezselymes krumplival.

2011. okt. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
töltöttpaprika, vagy paradicsomos húsgombóc krumplival.
2011. okt. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

rakottkrumpli, vagy ennek az olcsóbbbik testvére a tepsis krumpli. a héjában főtt krumplit zsírozott tepsibe rakjuk (felét) megszórjuk szalonna, vagy kolbász-szalámi darabokkal, maradék hússal stb. egy közepes fej hagymát félkarikára vágunk, azt is elosztjuk rajta, majd befedjük a maradék krumplikarikákkal.

küzben persze sózzuk, borsozzuk. sűrű palacsintatésztát készítünk, amivel leöntjük a rakományt.

forró sütőben pirosra sütjük, kockára vágva savanyúsággal vagy kecsappal fogyasztjuk.

extra feltét, egy kis reszelt sajt a tetejére.

2011. okt. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tojásos nokedli, nudli, levesek (paradicsom, krumpli, tojásos) vagy főzelékek (sóska, spenót, borsó, finom, lencse..stb).
2011. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!