Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sürgős! Visszafagyaszthatom a...

Sürgős! Visszafagyaszthatom a darált húst?

Figyelt kérdés
Ma vettem a húst, csak holnapután akartam megfőzni, ezért lefagyasztottam. Aztán mégis csak ma főztem volna, mikro olvasztó programban (nem melegítő) kiolvasztottam. Viszont úgy alakult, hogy se kedvem, se időm nincs ma főzni. Visszafagyaszthatom? Lett valami baja?
2011. okt. 24. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fagyasztott dolgot felengedés után újra fagyasztani tilos, mert megromlik.

De holnapig a hűtőbe semmi baja nem lesz.

2011. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem


főzd meg vmi gyorsnak..krumplival akár sütőbe vagy vmi...

2011. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Én már fagyasztottam vissza egyszer,de nem volt semmi baja utána.
2011. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

A hentesnél is árulnak fagyasztás után kiolvasztott húst,amit te otthon visszafagyasztassz....

semmi baja nem lesz, ha visszafagyasztod

2011. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Épp azért nem kéne mégegyszer visszafagyasztani,mert ki tudja hányszor tették már meg előtted..

Húst meg végképp szigorúan tilos,hütőben simán el lesz 2-3 napot,majd akkor megfőzöd.

2011. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad lefagyasztani semmit, ha már egyszer felolvasztottad!!

Ahogy írják a többen is, tedd a hűtőbe, holnapig semmi baja nem lesz ott. (Ilyet már én is csináltam. :))

2011. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ha nincs semmi programod másnap akkor fogyaszd vissza nyugodtan. De én sem ajánlanám.
2011. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
félig kiolvadt darálthúst már tettem vissza, mert közbejött valami, nem tudtam megfőzni. semmi baja nem lett, teljesen jó volt, amikor végül felhasználtam.
2011. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
iszonyat hasmenés lenne a vége, ha a 2x fagyasztott húst utána felhasználnád.
2011. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Sokan azért elég nagy gyökérségeket írnak, se megromlani nem fog, se hasmenésed nem lesz, ha visszafagyasztod (eleve mi a fenétől lenne??), éppen csak a hús minősége nagymértékben romlik.

A húst nagyüzemekben gyorsfagyasztással hűtik, -40°C alatt.

Ettől apró jégkristályok keletkeznek és felolvadás után szinte az eredeti minőséget kapjuk vissza.

Ezzel szemben, ha te berakod a mélyhűtődbe a húst, kb -5°C-ra, a hús lassan fagy meg, nagy jégkristályok keletkeznek, felsértik a sejteket, és nagymértékben romlik a hús minősége.

Ha ezt kétszer csinálod, nah az totál katasztrófa, nézd csak meg utána mennyi levet ereszt a hús olvadás után.

"Olcsó húsnak híg a leve", valahonnan innen származik ez a mondás. :)

2011. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!