Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha a megpirított hagymára...

Ronimt kérdése:

Ha a megpirított hagymára rárakom a csirkemájat, azután mikor kell ráönteni a vizet? ( életemben először csinálom)

Figyelt kérdés

2011. nov. 3. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

ne tegyél rá vizet, enged az magától. ha végképp elfőné, akkor is nagyon picivel pótold. mindezt fedő alatt.

utána fűszerezheted, majoranna, bors, eestleg egy kis pirospaprika, de sót csak az asztalnál.

2011. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vizet?? miért akarsz rá vizet önteni? Resztelt májnak csinálod? Ha igen, akkor ne kell alá víz. ha megpirult a hagyma, simán rárakod a májakat, és addig pirítod, amíg a májakból böködés után már nem jön rózsaszín lé. utána gyorsan vedd le a tűzről, ne süsd tovább. majoranna jót tesz neki.
2011. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát itt olvastam egy receptet, hogy pörköltalapra-csirkemáj-rá a víz...

Akkor most hogyan tovább??

2011. nov. 3. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha pörkölt alapra csinálod, akkor kell alá víz. Tehát megpirult a hagyma, bele teszed a piros paprikát, elkevered, majd bele a májat. Addig forgatod benne a májat, míg minden oldala kicsit megpirul, aztán mehet rá a víz. Borsozod, majorannázod, fedő alatt főzöd, a leve nagy része így el fog menni. Ha bizonytalan vagy, vegyél ki egy darab májat, vágd ketté és ha már nem véres, akkor jó, nem szabad sokáig főzni, mert megkeményedik. A végén sózod.
2011. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:

Ebben a pillanatban lettem kész vele.

Zsíron hagymát dinszteltem, 5 perc után kapott laskára vágott zöldpaprikát, újabb 5 perc múlva némi paradicsomot.

Megsóztam. Rátettem a májat és intenzív tűzön sütöttem.

Só, bors, fokhagyma, majoránna, a legvégén őrölt paprika.

Csirkemáj volt.

2011. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!