Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szüleim házassági évfordlóra...

Szüleim házassági évfordlóra meg akartam lepni. Sajtosrudsütéssel. De az alja elégett a teteje halvány a közepe nyers. Ujra csinálnám. Lekellett volna vajazni a tepsit v. sütőpapir?

Figyelt kérdés
csak simán betettem a sütöbe. és melyik rácsra tegyem a 3 közül? gázsütö 14
2011. nov. 5. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha sütőpapírt használsz, főként ha szilikonopst akkor nem kell kenni a tepsit.

Ha az alja égett meg akkor legközelebbi sütésnél ha szabályozható a láng, akkor felső lángon süsd.

Szokott lenni hőelosztó tálca a gázsütőkhöz, ez olyan mint a tepsi, de lyukak vannak az oldalán! Azt rakd be az alsó rácsra és a középsőre pedig a sütnivalót, ha lehet akkor forró sütőbe tedd!

Ha nagyon égeti az alját akkor megpróbálhatsz egy cserepet is alá tenni.

2011. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia, a tepsit a legfelsőre tedd, s arra figyelj, h a sütő már meleg legyen mikor beteszed a tepsit. Ha több adagot sütsz akkor figyelj, h az első adag lassabban sül, mint a többi. A tepsit szerintem vajazd,lisztezd ki.

Amire még érdemes figyelni, hogy ne süsd túl magas hőfokon, de a túl alacsony sem jó mert kiszáradhat. A tésztát, miután összeállítottad, kinyújtás előtt érdemes betenni a hűtőbe egy fél órára, s utána fürgén kinyújtani.

Sütője válogatja, de talán a 20 perc az ideális sütési idő. Remélem segítettem, s ha valamit rosszul írtam akkor javítsatok ki!

2011. nov. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
takard le fóliával csak az utolsó kb 10percben vedd le hogy a sajt rápiruljon
2011. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a sütőpapír nagyon hasznos .csak bele kell szabni a tepsibe és lehet rápakolni a sütit.

a sajtosrudat én középre szoktam tenni, és 180 fokos sütőben sütni. kb 20 perc, ha a sajt már pirul gyorsan ki kell venni.

persze két egyforma sütő nincs, így nehéz igazán jó tanácsot adni.

mindenki csak a sajátjáról tud tapasztalatot írni.

Azért,nagyon remélem, hogy másodjára sikerülni fog:)

2011. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha sütöd, akkor legyen előmelegítve a sütő.

Ha betetted (alulra ne, középsőre vagy a felsőre), akkor kb 10 perc után (addigra már illata is lesz a sütinek) vedd lejjebb a lángot, hogy süljön, de ne égjen. Valóban nem kell neki sok idő, még kb 10 perc és kész.

2011. nov. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!