Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért hiszitek, hogy ha magad...

Miért hiszitek, hogy ha magad sütsz kenyeret kenyérsütőben, hogy olcsóbban jössz ki?

Figyelt kérdés

A dagasztással a gép úgy eszi az áramot.....

1 kg liszt 130 Ft (akcióban) 1élesztő 40 ft, + az áram belekerül legalább 350 ft--ba

Akkor meg miről beszélünk???


2011. nov. 6. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért sütöm, mert olcsóbb, hanem azért, mert:

- tudom mi van benne

- bármikor elkészül 2óra alatt (nem kell boltba menni érte)

2011. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, nem olcsóbb. Én azért sütöm otthon, mert évekig dolgoztam pékségben áruösszekészítőként és láttam, mi folyik ott. Hidd el, hogy nem akarod tudni..
2011. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
engem az undorít, mikor látom, hogy naponta kétszáz ember öszefogdossa azt a kenyeret, amit aztán lehet hogy pont te fogsz megvenni, nem ritkán leejtik a retkes földre, és mire a boltba jut addig ezer szutykos kezű ember összefogdosta, talán még egér is szaladgált rajta...
2011. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Vagy pl. 1 kg tönkölybúza liszt/zabpehelyliszt 600-700 Ft, 1 élesztő 50 Ft, 35 dkg tönkölybúza kenyér 300-380 Ft.-én pl. sütőben sütöm.
2011. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem egy zacskót húznak a vevők a kezükre, hanem koszos kézzel nézik meg mennyire puha. A szemem láttára leejtett valaki egy zsömlét és visszatette. Rá is szóltam, csodálkozott nagy szemekkel.
2011. nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Igaz, nem olcsóbb. Én csak alkalmanként csinálok ilyet és pont azért mert szeretem az ízét és tudom mi van benne.
2011. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem olcsóbb, de jobb. Egyrészt tényleg nem taperolják össze, másrészt a boltiakból nem tudom, mit spórolnak ki, de rengeteg ilyen vacak minőségű kenyér van, amiből ha vágsz egy szeletet, ezer morzsányira esik szét, tényleg végig kell emelgetni a boltban mindet, amire találsz is egyet, aminek némi súlya van (én zacskóval szoktam megfogni, de én is láttam már olyat, aki nem...)

persze lehet szeleteltet is venni, az csomagolva van, de az meg piszok gyorsan penészedik.

2011. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

igazatok van, erre még nem gondoltam....

második válaszoló mire gondoltál? én szeretném tudni.

1 kg-s egész kenyérben én eddig egy lisztes zsák kötelékét találtam belesütve és egy 100as szeget

2011. nov. 6. 18:32
 9/12 anonim ***** válasza:

mióta láttam a sparban, hogy két csöves kinézetű, koszos-munkásruhás pasas az összes kenyeret végigfogdosta, hogy melyik a puha, azóta csak csomagolt kenyeret veszek :S én is szoktam otthon sütni, de csak különlegeset - pl olivás, sonkás vagy szárított paradicsomos kenyeret - ha simán lecsó mellé enném pl akkor a bolti jobban ízlik (megszokás)

a nagymamám azért süti otthon, mert papámmal mindketten cukorbetegek és spéci lisztből csinálja - na az úgy tényleg olcsóbban jön ki, mintha megvenné (faluban lakik és 1. nem nagyon kapni olyat, 2. drága, 3. az otthoni finomabb és mindig frisset süt)

2011. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a jó minőségű kenyérnél olcsóbb. én egyszer kiszámoltam, és 120Ft-ra jött kis a fél kg-os kenyerem.


ennél olcsóbban az Auchanban meg Tescoban vehetsz olyat, amiben alig van liszt. helyette lisztjavító, meg minden mást tartalmaz.


én azóta sütöm magamnak, mióta a jó pékségben vett kenyérből láttam ahogy kelnek ki a muslincák (a zacskó minden használatnál tele lett repkedő valamikkel).

2011. nov. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!