Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Párológépben lehet csirke...

Párológépben lehet csirke szárnyat/combot 'elékészíteni? '

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kompakt konyhai párológépet, viszont azt nem tudom, hogyha pl. csirkecombot/csirkeszárnyat rakok bele, akkor azt ehető formára készíti el? Azaz a párológépben 'megfőnek' ezek a dolgok? Jelenleg egyedülálló férfi vagyok, így nemnagyon értek az ilyen dolgokhoz :D

Konkrétan a Tefal VC 4003 gépre gondoltam.


2011. nov. 7. 08:53
 1/7 A kérdező kommentje:
2011. nov. 7. 08:54
 2/7 anonim ***** válasza:

Természetesen ehető lesz, azonban olyan lesz, mintha levesben főtt volna, vagyis nem ropogós.

Ami biztos, hogy egészségesebben tudod az ételeket elkészíteni, hisz a párolóval nem ölöd ki az ételek vitamintartalmát, ami óhatatlanul elvész sütés-főzés közben.

Nekem a fűszerezés okoz egy kis gondot az ilyen edényben, hisz itt nem érlelődik az étel benne hanem max. a tetején van, vagy ha össze is kevered a gőz/pára kicsit kimossák belőle.

2011. nov. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi akkor azt hiszem ez nekem így tökéletes :D íz nem szempont nálam
2011. nov. 7. 09:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem párolnék benne húst, hacsak nem szigorú diétára lennék szorítva. a párolt hús egyenlő a főtt hússal, ami nekem csak egy jó húslevesben megfőve jön be.

zöldségek, rizs párolásásra jó lehet ez a cucc, de csirkét és más husit is inkább süssél egy kis zsaradékon serpenyőben vagy sütőben.

hidd el, sokkal finomabb, mint a főtt csirke.

2011. nov. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de nekem csak az a fontos, hogy egyben eltudjam készíteni a munkámhoz szükséges napi csirke-hal-rizs adagomat, az ízek már évek óta nem játszanak semmilyen szerepet, én nem 'eszem' inkább 'táplálkozom' :)
2011. nov. 7. 09:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Már akartam írni, hogy milyen pasi, akit nem érdekelnek az ízek, de így már világos:)) gyúrós!

jó munkát:))

2011. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erre a célra, valóban nagyon jó az edény.

Én is használtam sokáig 2 évvel ezelőtt.

Igen ,csak megfő benne minden. Hogy ízletesebb legyen én előpirítottam a hust fűszerekkel. Az edény alsó részébe tettem a zöldségeket és a felsőbe pedig a húst. Az ízesített hús szaftja csöpögött a zöldségekre.Az én készülékem is tefál 3 részes.

Egyébként nagyon jó, mert feltöltöd a tartályt vízzel és nincs gondod vele, míg megpuhul a tartalom benne.

2011. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!