Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készítsek gombából, ami...

Mit készítsek gombából, ami nem pörkölt és nem rántott gomba? Bolti fehér csiperkéből.

Figyelt kérdés

Ebédre, vacsorára.

De tésztát meg sokat ettünk most.


2009. máj. 8. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Tejszines gomba:


1 hagyma apróra vágva, pici olajon megpirítva. A gombát is apróra vágod, majd megpárolod. Sóval, borssal, petrezselyemmel, borsikafűvel (vagy bármilyen zöldfűszerrel amit szeretsz) ízlés szerint fűszerezed.

Fogsz 2 dl tejsznt, keversz bele egy kevés lisztet és a párolt gombához adod.

Főtt rízzsel tálald.


Isteni finom!


Jó étvágyat!

2009. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám szokott töltött csirke (vagy pulyka)combot is készíteni sütőben, a töltelékbe (zsemléből) rak ilyen gombát is esetleg virslit petrezselymet...
2009. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

- ha nagy fejű, akkor töltött gombát

- gombakrémlevest

- kevés füstölt-sózott szalonnát piríts le, szedd ki és dobd a forró zsírjába a felvágott gombát (nagyon jól átjárja majd a szalonna füstölt íze), mivel levet fog ereszteni ,az elején nem ég le, de ha ez elfőtt, figyelni kell, hogy megpiruljon rendesen, de ne égjen le. ha szeretitek, akkor hagymát is dobhatsz mellé. Ezt az alapot aztán használhatod töltött krumplihoz (1 tojással kikeverve, tetejére kis sajt), vagy omletthez, vagy vastag tésztás sós palacsintához (simán ráöntöd a tésztát és a szokott módon megsütöd)

2009. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezek annyira jó ötletek, jövő héten még veszek tovább gombákat és végigesszük mind. Köszönöm.

És én még azt hittem, unom.

2009. máj. 8. 10:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon finom a gombás fasírt is. Kell bele persze darált disznóhús is, de a fele legyen benne reszelt gomba. Nagyon finom lesz!
2009. máj. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem tésztával a gombát, így azt szoktam csinálni, hogy ugyan úgy elkészítem a gombapörköltet, és a végén ütök rá tojást, összekeverem mint a rántottát, és kész is!

Csak így szeretem a gombapörköltet. Kis kenyér kell hozzá. De lehet krumplipüré is. Isteni!

2009. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jah, a gombafasírt is nagyon jó! Tisztára megkívántam most. XD
2009. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, finom hagymás-gombás fasírtot mi is szoktunk.

És esetleg milánóit (vagy bolognai nem tudom pontosan) lehet csinálni abba kell ilyen gomba és sonka és azt tésztával.

Bár gondolom tésztát most nem akarsz akkor már.

De valóban a töltött gomba is finom.

Vagy valamilyen levesbe is fel lehet használni.

Vagy tojásos gomba, kenyérrel :)))

2009. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Töltött zsemle!Ha érdekel valakit,leírom,hogy kell.
2009. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ezek tök jó ötletek tényleg!

engem érdekelne a töltött zsemle!

azt hiszem még senki nem írta a bakonyi gombás szeletet! az csodafinom! én sertéscombból csináltam utoljára és nokedlivel ettük!

2009. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!