Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Örülnétek ha karácsonyra házi...

Örülnétek ha karácsonyra házi vegyes süti csomagot kapnátok valakitől?

Figyelt kérdés

Azért érdeklődőm mert a férjem munkahelyén szokás karácsonyra valamit adni egymásnak ,és 10 en vannak. Arra gondoltam ha már gyártom itthon a családnak különbözö finomságokat akkor ennyivel többet csinálnék. Jó ötlet ? Valami szép dobozba vinné el ::

Köszönöm a válaszokat..!!!


2011. nov. 15. 16:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nagyon jó az ötleted! Én is készítettem már másoknak, és szenteste napján vitte el a párom az ismerősöknek, mert én nem tudtam menni! Nagyon örültek neki. Mondjuk azért ha ennyi mindent sütsz, akkor az pláne csúcs - szuper, de!: tíz embernek egy-egy ilyen csomag azért az minimum tíz kiló sütemény nekik! Legalábbis így kalkulálj! Mert minden sütiből LEGALÁBB annyi darab legyen, mint ahányan abban az adott családban vannak, vagy inkább több! Már csak azért is, hogy mindenki meg tudja kóstolni a sütiket! Mondjuk ez nálunk nem probléma, mert én eleve úgy sütök karácsonyra, hogy sokfelé adok. Mézeskalácsot is úgy kezdem, hogy kb. 3 kg. liszt. Meg linzert is úgy sütök, h. kb. 2oo db. legyen belőle.Darált tésztát is kb. 2-3 kg. lisztből sütök. Akkor kb. 2 tepsi kókusz kocka:az mondjuk12o db.Zserbó 2 tepsi(a fiam kedvenc sütije) És ennek jó részét elajándékozom:én sütök az anyukáméknak, a szomszédasszonyomnak is adok egy tálcával, meg a fiam barátnője családjának, meg egy idős néninek, aki mindig olyan kedves velünk, meg egy baráti családnak is szoktunk adni, meg még másik 2 helyre, ahonnan a tejet hordjuk háztól egész évben. Sőt a fiam barátjának (ill. az egész családnak) is szoktam küldeni Hát ebben gondolkodj te is! Egyébként szép gondolat, jó ötlet. Kicsit megdobja anyagilag az embert, de ennél jobb ajándékot nem tudnék én sem! És ezt biztosan értékelik, nem beszélve arról, hogy nem mindenki tud jól sütni, és nem mindenkinek marad elég ideje a sütésre az ünnepek előtt. Jó munkát neked, Boldog Karácsonyt!
2011. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
dehogy kell egy kilót odacsomagolni. a kollégát ajándékozzuk és gesztus értékűnek kell lennie, nem családi csomagnak. szerintem...
2011. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Na jó, he nem is 1 kg.-t, de azért nem is "csak egy kis gesztus" értékűt! Majd hazaviszi a 3 darab sütit, és otthon 2-3 .... gyerek veszekszik rajta? Az már bunkóság, ne is haragudj! Ha azt TE AJÁNDÉK-nak szánod, akkor annyit adsz, ami ha nem is egy kg., azért annyi, hogy azt TÉNYLEG megkóstolhassa az egész család!!!! Vagy te úgy gondolod, hogy ameddig az illető hazaér a munkahelyéről, addig stikában megeszi? Jóérzésű ember.... NEM! Szóval ha EZ a SÜTI TÉNYLEG AJÁNDÉK, akkor az egy "szép kis csomag, amit az eki kap elviheti haza, és együtt fogyaszthatja el a szeretteivel. És képzeld el, hogy közben arra gondol otthon az egész családjával, hogy:De aranyos volt xy, hogy gondolt rám, és milyen finom ez a süti, és hogy majd ennek elkérem a receptjét, mert nagyon finom volt, vagy legközelebb, ha sütünk a kedvenc sütimből, majd viszek én is neki megkóstolni stb. De semmiképpen nem CSAK néhány darab, ha már azért adod, hogy tényleg örüljenek neki!
2011. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én stollent sütök, azt adom a barátoknak ajándékba. Imádják a süteményeim, így most kapnak szépen.

Szóval, jó ötlet! :)

2011. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell átesni a ló túloldalára, elég gesztus értékűnek lenni, nem családi ellátmány lesz.
2011. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ez nagyon jó ötlet szerintem. sokkal személyesebb és kreatívabb, mint egy boltban megvett valami...húúú én nagyon örülnék neki.
2011. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!