Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túrós pitéhez a túrót mivel...

Túrós pitéhez a túrót mivel keverjem össze, hogy jó legyen? Minél olcsóbb, de azért ízletes legyen.

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Búzadara, pudingpor, tejföl. Ezzel kicsit fel tudod szaporítani, akkor olcsóbb. Ízesíteni meg cukor, vanília, citromhéj.
2011. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy átlagos tepsibe mennyi kell, fél vagy 1 kg túró?
2011. nov. 16. 21:33
 3/12 anonim ***** válasza:
1
2011. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy 2 csomag vaníliás pudingport megfőzök 6 evőkanál cukorral, 1 csomag vaníliás cukorral 6 dl tejben. Ha langyosra hűlt, hozzákeverek 2 kis doboz 20 %-os tejfölt + 50 dkg túrót. Reszelt citromhéjjal ízesítem, és ízlés szerint teszek bele még cukrot. Ezt a tölteléket teszem a következő tésztára:

50 dkg lisztez keverek 15 dkg porcukrot, csipet sót, 1 cs. vaníliás cukrot, 1 egész tojást felverve (ebből félreteszek egy keveset, amivel majd megkenem a tetejét) elmorzsolom 25 dkg margarinnal vagy 20 dkg zsírral, és annyi tejet vagy tejfölt adok hozzá, amivel puha, rugalmas tésztát kapok. Kétfelé veszem, kinyújtom, kivajazott, kilisztezett tepsibe teszem az egyik tésztalapot, megszórom 1 evőkanál búzadarával vagy zsemlemorzsával, rásimítom a tölteléket, és ráteszem a másik lapot. Megkenem a tetejét a félretett tojással, villával sűrűn megszurkálom, és kb. 40-50 percig sütöm előmelegített 180 fokos sütőben. Miután langyosra hűlt, szépen szeletelhető, a töltelék pedig mennyei benne.

2011. nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fél kg bőven elég, én szoktam hozzáadni 2 tojás sárgáját, 2 csomag bourbon vaníliás cukrot, bio citrom reszelt héját, ízlés szerint még porcukrot, és a felvert tojások habját, ha túl lágy, akkor 1 kanál búzadarát vagy kis pudingport.
2011. nov. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A tésztába teszek még 1 csomag sütőport is!
2011. nov. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
vagyis a 8:52-es voltam, nem az előző :)
2011. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!!


A receptet holnap kipróbálom! :D

2011. nov. 17. 12:06
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8:52-es!


Valóban Isteni finom lett! Párom megkóstolta a tölteléket és egyből mondta, hogy nagyon fini, olyan mint a krémtúró! :D

Ugyanezt a tésztát csináltam alma töltelékkel és komolyan mennyei lett! Kezdő háziasszony vagyok, így ezt a receptet nagyon jól elteszem! Még egyszer KÖSZÖNÖM!!!!!!

2011. nov. 23. 23:31
 10/12 anonim ***** válasza:

A 8:52-es vagyok.


Nagyon szívesen! Örülök, hogy jól sikerült, nálunk is gyorsan elfogy.


Ha szabad néhány ötletet adnom, akkor próbáld ki meggyel is. 7-8 dl meggylevet főzz sűrűre 2 csomag vaníliás pudingporral, majd keverj bele ízlés szerint 1-2 marék magozott meggybefőttet, és ha szükséges, akkor még kevés cukrot. Ha kihűlt, ezzel töltöd a pitét, és ugyanúgy sütöd, mint a túrósat.

Meggylé és meggy helyett, baracklével és felkockázott barackbefőttel is nagyon finom!

2011. nov. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!