Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Focilabda tortát csinálnék...

Focilabda tortát csinálnék piskóta nélkül. Miből állítsam össze?

Figyelt kérdés
Nem piskótára gondoltam a formázás, farigcsálás miatt, hanem valami masszára ami könnyen formázható, pl.: kókuszgolyó massza, gesztenyés massza. Konkrétan csak ez a kettő jut eszembe! :(
2011. nov. 20. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a kókuszgolyó masszájához hasonló, csak sokkal finomabb, én ebből csinálnám az alapot (elég sötét lesz), fehér marcipánt pedig kinyújtanék, és abból vágnám ki a focilabda mintáját


Sport szelet:

50 dkg darált keksz

4 ek. kakaópor

25 dkg margarin

20 dkg cukor

2-2,5 dl tej

rum v aroma


1. kakaó+keksz összekeverni

2. tej+ margarin+cukor összemelegíteni, amíg a margarin és cukor elolvad


1. + 2. összekeverni + rum v aroma ízlés szerint

alufóliával bélelt tepsibe vagy tálcára kell nyomkodni a masszát, majd a hűtőbe rakni

2011. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm! Fondant lesz a tetején! Úgy izgulok, remélem sikerül! Nagy meglepi lenne!!! :D
2011. nov. 20. 22:54
 3/12 A kérdező kommentje:
még annyit kérdeznék, hogy a kakaó keserű vagy cukrozott legyen?
2011. nov. 20. 22:56
 4/12 A kérdező kommentje:
na még egy kérdés: lesz ez a massza annyira merev, hogy kitudjak alakítani egy fél focilabda formát? Utána tenném be a hűtőbe dermedni!
2011. nov. 20. 22:59
 5/12 anonim ***** válasza:
keserű kakaót rakj bele, illetve ha a vajat és a cukrot kb 1,5 dl tejjel melegíted össze,akkor ha túl száraz és kemény a tészta, utána még apránként tudsz hozzáadni tejet a megfelelő állag eléréséig. így biztos nem lesz túl puha (bár ha puha lenne, akkor plusz darált keksszel tudnál rajta "keményíteni")
2011. nov. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 doboszoli ***** válasza:

Lánykám már többet is készített.

Nem farigcsálta, hanem alkalmas félgömbölyű lábasban sütötte a piskótát, majd töltötte mint a tortát, végül formix bevonat került rá, amit ételfestékkel színezett focira. Ha nem törlik itt megnézheted:dobostorta.mindenkilapja.hu.

2011. nov. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha kevés az időm, az ilyen formatortákat én is a kókuszgolyó receptje alapján készítem, csak a kókuszt kihagyom. Jókat lehet vele gyurmázni, és gyorsan megvan.


Üdv!

2011. nov. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a sportszelet tökéletes lesz hozzá. sablonnal pedig, akár olvasztott fehércsokival is megcsinálhatnád a "pöttyöket".

sok sikert, majd írj róla:))

2011. nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csütörtökre készítem majd el! :D
2011. nov. 21. 10:49
 10/12 anonim ***** válasza:
vakondtúrás torta tudod milyen? simán megy belőle a foci alak is ;)
2011. nov. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!