Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! Mivel töltsem meg a...

SOS! Mivel töltsem meg a csirkecombokat, és a csirkemellbe mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs itthon petrezselyemzöldem. Viszont van tojás, hagyma, fűszerek, kifli, fagyasztott mexikói zöldségkeverék, meg néhány zöldség.

Van még csirkemell is, ami kiolvadt és azt is betenném a combok mellé a sütőbe. Azzal mit csináljak? Tegyek bele sajtot? Van még egy kis főzőtejszín is itthon meg tejföl. Mit alkossak ezekből?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 21. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

tölteléket tegyél bele ;)

tejbe áztatott kenyér az alap + nyers tojás, abba mehet sok minden

pl hagyma, gomba, fokhagyma

máj vagy májkrém+hagyma

fokhagyma+bors

főtt tojás+hagyma

rozmaring


de egy tuti, a csirkemellet lapítsd ki és töltsd meg, mert ha beteszed a csirkecombok mellé simán, akkor egy ehetetlen száraz cipőtalp lesz

2011. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Én megfőzném keményre a tojásokat, felkockáznám és a mexikói zöldségkeverékkel (amit megpárolnék) összekeverve kész a köret.

A csirkemellet felszeletelve tepsiben így sütném: liszt, tojás, sajt (mintha paníroznád, csak zsemlemorzsa helyett sajt) kivajazott tepsibe, a tetejére ráönteni a tejszínt.

A combokat külön sütném, de ha elég másodiknak a csirkemell, akkor a combokból a zöldségekkel lehet leves, amit mikor kész kiveszel (a combot) leszeded a húst, amennyire tudod felkockázod, visszateszed a levesbe, és ha marad a csirkemelles kajából ki tejszín azzal összefőzöd.

2011. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat. a második válaszoló amit írt, úgy fogom most megcsinálni a combokat.
2011. nov. 21. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Látod, pertezselyemzöld nélkül is megoldható. Ha legközelebb veszel, akkor tegyél be a fagyasztóba, és nem lesz ilyen gondod. Egy kis vésztartalék sosem árt!
2011. nov. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

amit én a csirkemellel tenni szoktam:


1 nagy doboz tejfölhöz 1 csapott ek vegeta (ha túl sós, akkor kisebb ek) esetleg só és bors ízlés szerint, ha valaki vegetaellenes

csirkemellet csíkokra, de aki lusta, az vágja csak pár nagyobb szeletre

csirkemellet tepsibe, alá-fölé tejfölös cucc, alufólia a tetjére, megsütni, majd fólia levételével további piritás.


egyszerü, gyors, koleszos, és marha finom :D persze lehet kiegészitö füszerezés, majoranna, paprika, esetleg vöröshagyma bele, sajt a tetejére, de az már majdnem a nem-lehet-abbahagyni csirke (google) de ez a létező legegyszerűbb, és nagyon finom! :D omlós-szószos husi. a szószija minél több, én annál jobban szeretem, és besűrűsödik. alapjáraton utálom a rizst, de ezzel a szószival rajta isteni. főleg ha a rizs husileves(kocká)ban-ben főtt, és kukorica is van mellé ::::)

2011. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a mexikói zöldséget meg ne töltsd bele, párold meg mellé, és a köret is kész (a combikhoz) és már folyik is a nyálam, meg is csinálom ezt a töltött csirkecombot, talán még ma vacsira :D:)
2011. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én pont egy mexikóis tölteléket ajánlok. nálunk egy vendéglő specialítása, nagyon finom, és is szoktam készíteni.

szóval a mexiót egy kisfej hagymán megpárolni, majd 2-3 tojást felverni,sózni, borsozni, ráönteni, és hagyni, hogy egy szép zöldséges omlett legyen.

a csirkemellet úgy kell bevágni, hogy egy zseb keletkezzen.

ebbe a zsebbe teszünk egy darabot a zöldséges omlettből, a végét fogvájóval bezárjuk.

rendesen bepanírozzuk és megsütjük. krumplipürével vagy

petrezselymeskrumplival nagyon finom, de akár rizzsel is.

nagyon laktató és a csirkemell a zöldségek mellett nem száraz.

én a combokat hagyományos zsömlés-gombás töltelékkel tölteném meg, de az már egy másik étel.

2011. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Már elkészült a töltött csirkecomb és csirkemell is. Finom lett. A csirkecombokat úgy csináltam végül, hogy, megfűszereztem kétféleképpen először is. Tojást keményre főztem. Mexikói zöldségkeveréket is megfőztem puhára. Beáztattam kifliket, tettem hozzá tojást és fűszereket majd ebbe beleraktam a mexikói keveréket valamint a megfőtt tojást kockákra vágva. Ezt összedolgoztam és ezzel töltöttem meg a combokat. A csirkemellet pedig kicsit kiklopfoltam (ez csak egy fél szelet mell volt) aztán tettem bele egy darab sajtot és beletekertem, sóztam, borsoztam. Utána tettem rá paradicsomkarikákat és megszórtam majorannával és megkentem főzőtejszínnel (ez még jobban ízlett). Köret pedig sült hasábburgonya volt.

A további variációkat amiket még írtatok, azok is hasznomra lesznek, köszönöm!

2011. nov. 21. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!