Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy is készül a rétes?

Hogy is készül a rétes?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A barátom nagyon szereti az almás rétest,

kedvem kaptam hozzá,hogy én sütök neki,

csak almás rétest még nem sütöttem.


Akinek van esetleg házi almás rétes receptje,

esetleg van egy-két trükkje,az nagyon szépen kérem,

hogy írja meg :)


Írd be a Google válaszokat viszont nem kérek,

a válaszolók receptjeire vagyok kíváncsi :)


2011. nov. 22. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az almát megpucolod, lereszeled a nagylyukú reszelőn, lábosba teszed, adsz hozzá ízlés szerint cukrot és addig főzöd, míg a leve elfő, fahéjjal ízesíted, ha kihűlt a felső réteslapot megszórod tört dióval, vagy zsemlemorzsával és erre halmozod az almát, majd feltekered és lekened olvasztott vajjal.
2011. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Kezd ott hogy nem bolti réteslapot használsz, hanem szépen te magad készíted és nyújtod ki! Aki a bolti fagyasztott réteslapot használja, az ha egyszer megkóstolna egy igazi házi tésztából készült rétest, egy életre megundorodna a bolti műtésztától!
2011. nov. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy a bolti nem olyan jó,mint a kézzel gyúrt,de nem nagyon értek a sütéshez,csak a páromnak akarok kedveskedni.


Az első választ köszönöm,azt fel is jegyzeteltem :)

2011. nov. 22. 14:36
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én nem szoktam megpárolni az almát - almáspitébe sem -, hanem csak nagylíukú reszelőn lereszelem, alaposan kicsavarom (a levét megiszom:) és a többi gyakorlatilag úgy, mint az első hsz.
2011. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az én receptem:


elmegyek az aldiba veszek 400-ért egy fagyasztott almás rétest


haza megyek bevágom a rétest a sütőbe


20-30 perc múlva: voálá: almás rétes.


sosem tudom elrontani.

2011. nov. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bujok köszönöm a választ,megpróbálkozom vele,ha nem sikerül,maradok a te ötletednél :D

A harmadiknak is köszönöm :)

2011. nov. 22. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!