Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készül a fonott kalács?

Hogy készül a fonott kalács?

Figyelt kérdés
Leginkább a fonás érdekel, de a tuti tészta is jöhet.
2011. nov. 28. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
4 hengert sodrok, összefogom, és befonom, mint egy copfot. Aztán pihentetem, és bekenem tojássárgájával, majd megy a sütőbe.
2011. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg itt a videon meg is nézheted:

[link]

2011. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez a tuti recept:

2 kalácshoz:

50 dkg liszt

1 kávéskanál só

4 evőkanál cukor

1 egész tojás felverve

2,5 dkg friss élesztő

1 dl olaj

kb. 2,5-3 dl langyos tej


Az élesztőt 1 dl langyos tejben felfuttatjuk. A lisztet átszitáljuk (így könnyebb lesz a tészta), hozzáadjuk a sót, cukrot, tojást, olajat, a felfuttatott élesztőt, és még annyi tejet, hogy puha, rugalmas tésztát kapjunk. Pár perc alatt jól kidagasztjuk, és letakarva fél órát kelesztjük. A tésztát én 6 felé szoktam osztani, rudakat sodrok belőle, és egyszerűen 3-3 rudat összefonok, így is szép lesz, és nem macerás. A két kalácsot sütőpapírral bélelt tepsire tesszük, és még fél órát langyos helyen kelesztjük. Lekenjük tojással, és előmelegített 180 fokos sütőben kb. 40 percig sütjük. Miután megsült, még forrón lekenjük cukros vízzel (fél dl meleg vízben elkeverünk 1 teáskanál kristálycukrot), így szép fényes és puha lesz a teteje. Finom, foszlós kalács lesz belőle.

2011. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!