Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogy szoktátok készíteni a...

Ti hogy szoktátok készíteni a palacsintát? Szoktatok a tésztájába tejet rakni, vagy csak szódát, vagy vizet?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 01:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
tejet és szódát is teszek bele !!!
2011. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kizárólag csak tejet. Csipet só, csipet cukor, teflonban, minimális (1-2 csepp) olaj kell alá. Nekem így jön be.
2011. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

szódát teszek bele, de szó szerint csapvízből készült szódát, mert azt tapasztaltam, hogy az ásványvíztől keményebb, szárazabb lett a palacsinta.lehet, hogy ez csak az én agyszüleményem, de az ásványvizeket dúsítják

ezzel azzal, ki milyent vesz. néha a jóból is megárt a sok... a sima szódával nem vettem észre ilyesmit.

2011. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én tejet és szódát is rakok bele (szódát elkészíteni max 1,5 perc, nem nagy ügy), de cukrot nem. Ha van benne cukor, megég egy kicsit, és azt nem szeretem.
2011. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
2dl tej,2dl viz. Mindegy hogy ásványviz vagy csapviz.
2011. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én tejjel csinálom míg tejszínszerű nem lesz, meg 2 ek cukorral mert édesen szeretem, + egy csipet só. Szódát, olajat csak sütés előtt rakok egy keveset, hogy fellazítsa.
2011. nov. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%

Heuréka! ma feltaláltam a palacsintapizzát:) lehet, hogy már más is, de én kényszerből ma jöttem rá.

a férjemnek pizzát igártem ebédre, így kezdődött. aztán rájöttem, hogy nincs itthon élesztő.

tejjel-szódával sütöttem gyorsan 20 palacsintát.felét megkentem tejföllel, bele kolbászdarabok, egy kis gomba,

egy kis reszelt sajt. föltekerbe beletettem egy jénaiba. a másik 10-et megkentem pizzaszósszal, arra is ment egy kis sonka, gomba, kukorica, aztán feltekerve a többi mellé tettem.megszórtam egy pici pizzafűszerkeverékkel.

az egész rakást bekentem egy kis tejföllel, és megszórtam bőven reszelt sajttal.

betoltam a forró sütőbe és sajt pirulásáig sütöttem.

a párom kicsit meglepődött az újításon, de jóízűen falta. még kecsapot kért mellé, mert Ő nagyon szereti a paradicsomot.

olyan finom lett, hogy a véletlenből azt hiszem rendszeres

menü lesz belőle.

üdv minden palacsintakedvelőnek.

2011. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Sima vízzel. Semmivel sem különb, mint amelyikben tej van.
2011. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
jelentem csak szóda, mert a gyermekem tejallergiás
2011. nov. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Látom nagyon megoszlanak a vélemények.
2011. nov. 29. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!