Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vajas réteslisztet fel lehet...

Vajas réteslisztet fel lehet használni valamire?

Figyelt kérdés

100g vajba először nem 60g, hanem 60dkg réteslisztet tettem bele véletelnül, besamelhez. Észrevettem elég hamar, hogy valami nem stimmel, így a liszt nincs megpirulva, viszont kétségtelen, hogy egy darabig tűzön volt - és össze lett keverve a vajjal.

Sajnálom eldobni, ha valaki járt már így, vagy tudja, hogy fel lehet használni pl süteményekbe, kérem, írja meg.


2011. nov. 30. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a liszt nem pirult meg, én simán felhasználnám mondjuk kelt tésztának. Nem baj, hogy rétesliszt, az is tökéletes hozzá. A vaj már benne van, úgyhogy az már nem kell bele. Hozzáadnék még egy felvert tojást, 4 evőkanál cukrot, 1 csomag vaníliás cukrot, és 1 dl langyos tejben felfuttatott élesztőt (picit több, mint fél kockát) + még kb. 2-2,5 dl langyos tejet, hogy puha tésztát kapjak. 1 órát keleszteni, és utána csinálhatsz belőle pl. kakaós vagy fahéjas csigát, lekváros buktát, túrós batyut stb.
2011. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet. Ha nem édeset szeretnél, akkor süss belőle pogácsát. Tegyél még hozzá 40 dkg FINOMLISZTET, még 25 dkg vajat vagy margarint, 2 tojást, másfél evőkanál sót, 1 kis doboz tejfölt, 1 kocka élesztőt 1 dl tejben 2 kávéskanál cukorral felfuttatva, és kb. 3 dl langyos tejet (lehet kicsit több, vagy éppen kevesebb tejre lesz szükség, ezért folyamatosan adagold hozzá, ne legyen túl lágy a tészta). Jól kidagasztod, 1 órát keleszted, kinyújtod ujjnyi vastagra és pogácsákat szaggatsz belőle. Lekened felvert tojással, 180 fokon kb. 25 percig sütöd.
2011. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Újra én! :)

Megint eszembe jutott valami. Ezt gyakran sütöm, nagyon finom, és pont 60 dkg rétesliszt kell hozzá.

[link]


Én 30 dkg vajat szoktam hozzá használni, úgyhogy te még 20 dkg-ot nyugodtan hozzáadhatsz. Szilvalekvár helyett pedig bármilyen lekvárral nagyon finom, csak jó sűrű legyen.

2011. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, kelt tésztához elhasználhatod nyugodtan.
2011. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
felfuttatott egy csomag élesztővel pizzát, vagy pizzás csigát is süthetsz belőle.
2011. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, örülök, hogy felhasználható:)!
2011. dec. 1. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!