Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sóska főzelék recept mirelitből?

Sóska főzelék recept mirelitből?

Figyelt kérdés
Még sima levelesből sem csináltam de vettem 3x450gr mirelit sóskát azt akarok holnap. Leírná valaki hogyan kell? köszi
2011. dec. 3. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én belerakom egy lábosba, gőz fölött felolvasztom, és tejjel és/vagy tejföllel nagyon kevés liszttel behabarom. Pillanatok alatt kész van. Kis cukrot lehet bele tenni.
2011. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én így szoktam:

Pici olajon megpárolom, majd lisztet tejjel simára keverek és azzal habarom, aztán még lehet tejjel hígítani, attól függ, milyen sűrűre szeretnéd. Én szoktam cukrozni. imádom mirelitből, nagyon gyorsan készen van.:)

2011. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én egy tányéron pár percre beteszem a mikróba, hogy fel tudjam darabolni. ezután egy kislábasban (egy csomag)olvasztom míg teljesen homogén nem lesz. én is lisztes habarással sűrítem. (ehhez, két ek. liszt, egy kis tejjel csomómentesre keverve, egy kicsit kiveszek a sóskából a masszába (hőkiegyenlítés)és belekeverem a kicsit fővő sóskába. pukkogni fog, de nem baj. ha sűrű lenne, egy kistejjel higítom, és cukorral, borssal ízesítem.
2011. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lábasba víz, bele a fagyott sóska, fela gázra. Ha felolvadt, só, pici bors, világos rántás, és egy tejföl.
2011. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

A végén anyum receptje lett

Lábasba a sóska fagyottan ott hagyom kiengedni a tűzön majd takarékon fedő alatt rotyogtatom tovább. 2e.k. liszt 1dl tej 1 csipet só ezekkel elkeverem. Majd 1 nagy pohár tejföl ,annyi cukor ,hogy legyen íze meg 1 db tojás bele. És kész...sok cukrot raktam bele a svanyús íze miatt ,de még pici így is maradt neki...párom tanácsolta a késhegynyi szódabikarbónát elvileg az elveszi a maradék savanyúját is...na ezt persze evés közbe mondta így ha holnap felrottyantom majd teszek bele azt is és majd kiderül...de addig is 2 tányérral evett belőle tehát rossz csak nem lett :) csináltam hozzá tükör tojást és krumpli pürét.

2011. dec. 4. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!