Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik ez a süti?

Melyik ez a süti?

Figyelt kérdés
még nagyon régen kóstoltam egy sütit, de a nevére nem emlékszem, és nem találtam sajnos sehol... több réteg között volt egy karamelléás réteg, valahogy ropogott az egész süti, mintha cukorral lett volna megtöltve. olyan íze volt, mintha égetett cukrot daráltak volna le bele tölteléknek. az egész barnás színű volt, és egy női név volt a neve (de ez majdnem lényegtelen, mert mindenki másképp nevez 1-1 sütit). ha ezek alapján valami hasonló receptet tudnál küldeni nagyon, megköszönném :)
2011. dec. 7. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló receptem van:

Linzerlapokat sütök,4-5-t.

megfőzök egy csomag csokis pudingot,de kevesebb cukorral.

Hagyom hűlni. Közben 25 dk margarint kikeverek cukorral és a kissé kihűlt pudinggal jól összekeverem.

25 dk cukrot víz nélkül addig pirítom,míg barna lesz. Gyorsan hozzákeverek apróra vágott diót,mandulát,mogyorót.

Gyorsan egy kiolajozott tálcára öntöm,és olajos késsel elsimítom. Ha teljesen kihűlt,akkor nagyon apró darabokra töröm és a krémhez keverem. Ezzel töltöm meg a lapokat.

Van amikor ezzel vonom be a tetejét is,és dióval stb. díszítem. De van,amikor csokimázat teszek rá.

2011. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

karamellás ostya, én is eddig még csak faltam céges névnapokon, de még nem csináltam. így ezen a néven többféle recept is bejön. nekem a második link, ami emlékezeteimben él.

sok sikert a kutatáshoz, de szerintem nemsokára komplett receptet is kapsz.

tényleg eszméletlenül finom:))

2011. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. dec. 7. 18:16
 4/6 A kérdező kommentje:
meg is találtam :)
2011. dec. 7. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:
szuper! tényleg örülök:) lehet, hogy én is megpróbálom, ha már eszembe juttattad:))naggyon finom..
2011. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:)
2011. dec. 7. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!