Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 4 főre gombapörköltet mennyi...

4 főre gombapörköltet mennyi gombából érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
A mennyiségekkel mindíg bajban vagyok...Régen csináltam már és egyáltalán nem emlékszem.
2011. dec. 9. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
2,5 kg azért mert nagyon össze fog esni. Másik meg ha valaki még 1 tányérral enne akkor legyen...
2011. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez attól is függ picit, hogy milyen étkűek (felnőtt vagy gyerek?), én magunknak 2 felnőtt 2 gyerek fél kilóból csinálok. :o)

De az sem mindegy, hogy mit adsz hozzá, van-e saláta, van -e előtte leves stb.

2011. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

négy főre egy kiló gomba elég, még, ha össze is esik... egy jó fej finomra vágott hagymát párolj meg zsiradékon, tedd hozzá a falatnyi darabokra vágott gombát és sózd meg .( nem kell hajszálvékonyra vágni). ha megpárolódott

tegyél rá pirospaprikát, egy kis őröltköményt, szóval úgy, mint egy húsos pörköltet.

legyen jó sűrű szaftja, ha szeretitek tejföl is mehet bele.

a tejfolt egy kis szafttal keverd simára, nehogy összekapja.

nokedlivel, rizzsel, vagy kifőtt tésztával nagyon finom.

2011. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha konzerből készíted, akkor 2-3 konzerv elég. Az már nem esik össze.

(De valóban függ attól, hogy az a 4 személy, 4 ffi, vagy 2 gyerek is van közte.)

2011. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!