Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortához isteni finom krém...

Tortához isteni finom krém receptje?

Figyelt kérdés

Focipálya tortát akarok sütni, de az ízesítést még nem döntöttem el. Csokis, vaníliás mindegy milyen, a férjem nem válogat, én részemről kivétel a dió/mák.


Olyan krém receptjét keresem, ami tényleg finom a sütiben, és nem "vajaskenyér" ízű tőle a piskóta. Sok recept írja ezeket a puding+porcukor+margarin keveréket krémnek, de én azt nem tudom megenni. Max. margarin nélkül, csak akkor meg lehet nem olyan szép.


Köszi a válaszokat!


2011. dec. 9. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mascarpone+felvert tejszínhab+ízesítő?

ízesítő lehet: kakaópor, kókuszreszelék,rumaroma, vanilia aroma, kandírozott gyüm.darabok (pl: citrus, eper, áfonya stb), olvasztott csokoládé (akár fehér is)

Most ezek ugranak be.


Ja, és a dobostorta krémje? A neten rákeresel, biztos kidob néhány variációt.

2011. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1 csomag pudingport megfőzöl 3 dl tejjel, 3 kanál cukorral, kihűtöd. Felversz 5 dl tejszínt 1 csomag zselatin fixszel, és a kihűlt pudinggal összekevered. Ha szükséges, ízesítheted még porcukorral.

Pl. ha vaníliás pudinggal készíted, akkor tehetsz bele instant kávét vagy kapucsínót, keverhetsz bele 2 evőkanál kakaóport, vagy éppen reszelt citromhéjat. Vagy csinálhatsz gesztenyés krémet. Akkor elég csak 2,5 dl felvert tejszín + zselatin fix + a kihűlt puding, amibe 1 csomag gesztenyemasszát is jól elkeversz.

Puncsos krémhez: puncspuding + a tejszín + rum vagy rumaroma, kevés rumba áztatott mazsola.

2011. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt túrókrémek vannak, hátha valamelyik bejön:

[link]


De ha főzöl 3 dl tejből vaniliapudingot, és azt kikevered túróval és lazítod felvert tejszínnel, az is jó lesz. Tehetsz bele gyümölcsöt, mazsolát vagy aszalt barackot, ananászt.

2011. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

én "karácsony ízűt" csináltam tegnap :)

felvert tejszín, puding, vanilia aroma, méz, fahéj, szegfűszeg, gyömbér, narancslé

2011. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!