Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalács ház készítése...

Mézeskalács ház készítése nehéz? Vannak gyakori hibák ami miatt nem sikerülhet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Én keményebb tésztából szoktam mint a kalácsot. Nem nehéz csak jól meg kell tervezni az alapját

[link]

2011. dec. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szépet nem könnyű...

amúgy ezzel a desszert.eu-s recepttel az a bajom, hogy nagyon sok a sütőpor(?) benne, és sütéskor deformálódik a tészta széle, vagy túlságosan terül, vagy egyenetlenül

sütés után pedig annyira kemény, hogy bár jó erős háznak, de kézzel, késsel lehetetlen formázni ha esetleg kéne..

szóval vigyázz, hogy a tészta amit kisütsz, ne veszítse el a formáját sütés közben, szerintem nem jó ha kőkemény

és mikor glazúrral ragasztod, díszíted, vigyázz, hogy ne kend össze a házikót és ne használj túl sokat sem

2011. dec. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én nem szeretem lekenni sütés elött a mézeskalácsot, bár nem lesz fényes, de ha lekenem, akkor kicsit deformálódik sütés közben.

Ha esetleg összeállításnál, vagy díszítésnél mégis összekened a glazúrral, akkor egy éles késsel szépen le tudod róla szedni, és egy papírtörlővel áttörölheted. Az a jó az ilyen dolgoknál, hogy nem lehet elrontani, vagy ha mégis, hát kis ügyességel el lehet takarni a hibát :)


[link]

2011. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szóval ha nem kenem le sütés előtt tojással, nem deformálódik? O.o
2011. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy egyenletesebben terül. Ha lekenem, a tetején a tojás összefogja. Nekem így vált be, kísérletezetem már párszor.
2011. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kipróbálom, köszönöm :)

amúgy miért nem látom hány %-os vagy? :D

2011. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Na ez jó kérdés. Nem tudom. Nem is figyeltem. :(
2011. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Most megtudtam! Mert új vagyok! :)
2011. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!