Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leirnátok bevált mázeskalács...

Leirnátok bevált mázeskalács receptjeiteket?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 21:05
 1/1 anonim válasza:

A kérdező kommentje:


Hozzávalók:

Tésztához: 25 dkg cukor, 35 dkg margarin, 25 dkg méz, 1 kg liszt, 3 tojás + 1 tojásfehérje, 3 kávéskanál szódabikarbóna, 2 kávéskanál fahéj, 2 kávéskanál őrölt szegfűszeg, 2 kávéskanál narancshéj, 1 citrom reszelt héja, egy kicsi leve.

Máz: 1 tojásfehérje, 16-20 dkg átszitált porcukor (lehetőleg darált kristálycukorból), 1 evőkanál citromlé.

Elkészítés:

A mézet a fűszerekkel felforraljuk, majd hozzáadva a margarint, kihűlésig kevergetjük. A tojásokat felverjük a cukorral. A liszt egy részéhez hozzáadjuk a szódabikarbónát, majd ehhez a keverékhez a mézes margarint, a tojásokat, végül a maradék lisztet. Összeállítjuk a tésztát (nem kell túlságosan kidolgozni), letakarva másnapig pihentetjük, de ha nincs elég időnk, kis pihentetés után egyből nekiállhatunk. Kb. 3-4 mm vastagra kinyújtjuk a tésztát, és különböző formákkal, sablonokkal kiszaggatjuk, tojásfehérjével megkenjük, és aranysárgára sütjük. Úgy jó, ha egész puha, amikor a sütőből kivesszük.

Amikor kihűlt, a következő módon mázat készítünk: 1 tojásfehérjéhez kb. 16-20 dkg cukrot adunk, valamint 1 evőkanál citromlevet, és alaposan felverjük. Egy zacskóba töltjük a krémet, sarkára apró lyukat vágunk. Mielőtt elkezdjük a mézeskalácsokat megrajzolni, kipróbáljuk, hogy megfelelő állagú-e a mázunk. Aszerint adhatunk még hozzá citromlevet, vagy éppen cukrot, hogy könnyen tudjunk vele dolgozni.


Teljesen tuti, tegnap készítettem el, 4-5 cm-es formákkal lesz belőle vagy 150 db és rögtön puha. A sütési hőfok nekem 170 körül volt, és pontosan 6-7 perc, inkább 7, ha vastagabbakat szaggattam, azok szépen fel is jöttek. Az ízesítés: 1 tasak, 14g mézeskalács keveréket tettem bele, pont kellemes, nincs túlfűszerezve, én ajánlom, szuper, hogy puha...régen volt olyan recept, amit megcsináltam, hogy kőkemény volt hetekig, mint egy keksz...ez szuper recept.

2011. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!