Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtök krémleves. Finom lehet?

Sütőtök krémleves. Finom lehet?

Figyelt kérdés

Van itthon egy szép nagy sütőtököm, eredetileg a nyusziknak vettem, de nekik nem ízlik, úgyhogy a nyakamon maradt.


Ha olívaolajon hagymával megpirítom, sózom, borsozom, majd felöntöm, megfőzöm és leturmixolom, végül egy kis tejföllel dúsítom, az jó lehet, vagy nem?


Én pár éves korom óta nem ettem sütőtököt, nem tudom, szeretem-e, vagy hogy egyáltalán milyen az íze.


Kísérletezzek a levessel, vagy van más ötlet?


21L


2011. dec. 12. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha meghámozod, kóstold meg. Lányaim elrágicsálják, mint a nyers répát. Ha úgy ízlik, akkor levesnek is jó lesz.

De miért nem sütöd meg sütőben? Utána akár levesnek és turmixnak, és akár muffinba is jó még.

2011. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a sütötök krém leves finom. Jó amit le irtál, csak tegyél bele pár szem krumplit, mert kicsit vesz el vad tök izböl.


Süriteni pedig tejszínel szoktam.

A sült sütőtök husát bele keverheted muffin tésztába .

vagy egyszerü piskota tésztába kanalanként teszel bele sül és finom.

turmixot is csinálhatsz belőle ,tej kevés füszer .

2011. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lesz. Tegyél bele még gyömbért, kevés paprikát (én kicsit csípősre szoktam) én is szoktam egy kevés krumplit és sárgarépát belefőzni. Tejszínnel sűrítsd, ahogyan előttem írták.
2011. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, szívem szerint tejszínt tennék bele, de az most nincs itthon, úgyhogy marad a tejföl. Első nekifutásra jó lesz az is. :)
2011. dec. 12. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:

ahogy írták, nyersen is kóstold meg. ha úgy is édes, csak akkor állj neki bárminek is, mert csalódást fog okozni.

nem tudom milyen, az a zöld nagy kerek, az kevésbé finom, d, a kanadai, vagy más néven hegedűtök nagyon finom szokott lenni, magában, levesnek, sütibe is.

ha migis az a másik fajta, mézzel, cukorral, fűszerekkel

akár finom is lehet a krémlevesed:)

sok sikert!

2011. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doboszoli ***** válasza:

Imádjuk a sütőtököt-sülve.

Én a levessel egyszer nagyon beégtem.

Attól mondjuk lehet jó.

2011. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
hát nézd, én valahogy ahogy itt olvastam, mindenki arról írt, hogy sósan-csípősen esetleg eszi a levest. mi édesen csináljuk, és máshogy nem is bírom megenni :) tejszín, kevés édesítőszer (mert nem ehetek cukrot), de azt manapság, ha jó tököt sikerül találnunk, el is hagyjuk. tetejére (növényi-cukormentes :) ) tejszínhab. csak megfőzzük a darabokat, leturmixoljuk, hozzáadjuk a tejszínt, és kész :)
2011. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Muffinba?
2019. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!