Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rossz lesz a mézeskalács ha...

Rossz lesz a mézeskalács ha az ünnepség előtt egy nappal készítem el?

Figyelt kérdés
Iskolában lesz egy karácsonyi buli, ahová sütit csinálok. Kemény marad a mézeskalács ha előző nap készítem el? Vagy ezt meg lehetne valahogy oldani? Esetleg kevesebb szódabikarbónával? Sajnso azért tudom cska egy nappal előtte elkészíteni mert rendeltem tésztakiszúró készletet, és kb. csak addigra érne ide.:(
2011. dec. 14. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A normális mézeskalács csak pár hét múlva lesz ehetö. De van olyan recept, ami azonnal puha.


Mézespuszedli

1 kg liszt (lehet fele rozsliszt)

0,5 kg méz olvasztva

30 dk cukor

4 db tojássárgája

20 dk puha margarin

2 dk szalalkáli és 1 tk szódabikarbóna kevés tejben feloldva.

1-2 tk mézeskaláscsfuszer


Az egészet összegyúrni, hutobe tenni.

Kb.fél centire kinyújtani és 200 fokon 8-10 percig sütni.(Ne tovább, mert keseru lesz.) Ne zavarjon,hogy a teteje még egészen puha,ha kihül,megszilárdul.

Ha kész,porcukorral megszórni,vagy cukormázzal bevonni.



Sok sikert.

2011. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, süsd meg azt, ami sütés után már rögtön puha.
2011. dec. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kisült, lehűlt, tasakba zárhatóba, és bele egy megtisztított alma és vissza puhul!
2011. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem van egy jól bevált receptem! Ha teheted,akkor legalább 1 napig hagyd hűtőben állni a tésztát,ahogy a recept írja,ez azonnal ehető,de másnap is szupi!!

Ez az adag nagyjából 2és fél gáztepsinyit ad ki.


[link]

2011. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ja,én először csak kb 4 órát hagytam a hűtőben,úgy sem rossz!


Sok sikert!!

2011. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!