Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol tudnék venni a gyroshoz...

Hol tudnék venni a gyroshoz alapanyagokat, és mennyire bonyolult az otthoni elkészítés?

Figyelt kérdés
Szilveszterkot néhány barátunkat meghívtuk, együtt fogunk szilveszterezni. Tudom, hogy a gyrost mindenki szereti a társaságban, arra gondoltam, meglepetésként csinálnék nekik, de nem tudom hol tudnék pitát venni hozzá, aminek az íze is jó, illetve a csirkehúst hogyan készítsem el itthon? A zöldségekkel nincs gondom tudom mi kell bele:) Aki esetleg már csinált, szívesen veszem az ötleteit! Előre is köszönöm! :)
2011. dec. 17. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pitát készíthetsz otthon is.

[link]

Itt mind a kétfajta (görög és török) megtalálható.


A fokis-tejszínes, csípős szószokról se feledkezz meg, anélkül nem gyros a gyros.


A husit én meg úgy tudnám elképzelni, h egészben megsütöd (beül is süljön át), és utána darabolod forgácsosra.

2011. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Én sertéssel szoktam. sokkal ízesebb. Nagy árúházakban biztos kapsz pitát is de krumplival is nagyon jó. Lehet vanni ezt a ketto az egyben gyros alapot. Pác és ontet. Én azzal szoktam. Mindem rá van írva. Még annyit szóktam h a vele ontetet bekeverem eros pistával v csili porral
2011. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet kapni knorr gyros alapot fokhagymás dresszinggel.

Nem vagyok híve az alap poroknak, de ezt nagyon szeretjük.

Imádom a giroszt, a három gyerkőc is, ttem már pár helyen, de amit ebből szoktam (igaz én csirke mellfiléből) az izlett eddig mindenkinek a legjobban.


Pikk pakk elkészíthető, az összevágott húst össze kell keverni olajjal és a fűszerkeverékkel (persze lehet saját fűszerezés is ,de nekem nem menne olya jól!) tényleg csak pár percig kell állnia (sokáig nem szabad hagyni, mert akkor nagyon-nagyon fűszeres lesz!)aztán már lehet is sütni. Én sült krumplival szoktam mert azzal szeretjük.

A zöldségeket előre összevághatod, a dresszinghez pedig az alapot kikevered joghurttal. Ha kicsit előkészülsz akkor az egész megvan fél óra alatt.

Tényleg nagyon finom, csak ajánlani tudom.


Jó étvágyat! :)

2011. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pitát bármelyik gyrososnál megtudod venni. Kb 40-50ft adják darabját.. A csirkemellet,vagy bármilyen húst amit szeretek pácold be Gyros füszerkeverékkel . ' éjszakát hagyd állni.


Vehetsz tortilla lapokat is és abba is bele lehet tekerni mindent.

2011. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pitát vegyél készen


Csirkecomb filét csíkoz fel

1 estére pácold citromlé, görög fűszerkeverék, olaj, fokhagyma só, bors keverékébe,

kis adagokban piritsd le


paradicsom, lilahagyma, kígyóuborka, salátalevél szeletelj fel apróra


Szószok

joghurtot, kevés olívaolaj, ízlés szerinti mennyiségű áttört fokhagyma, só.


csípős szósz

joghurt, egy kevés ketchup,darált erős pirospaprika


Pitát sütöben megmelegited

zsebet vágsz bele

kis öntet, zöldség, hús, zöldség, öntet


Nagy társaságra macerás de mindenki készitheti magának.

2011. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!