Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kedves hölgyeim. Nem vagyok...

Kedves hölgyeim. Nem vagyok egy konyhatündér, de kedvességből szeretném meglepni a barátnőmet valami finommal . Mondtok valami könnyen elkészíthető, de finom ételt nekem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Milyen ételre gondoltál? Ha édességre, és van sütőformátok, akkor csinálj neki muffint, a neten millió receptet találsz, az elkészítése annyi, hogy összekevered robotgéppel az alapanyagokat, betöltöd a formába (max. 2/3-ig), és a megadott ideig sütöd. Ha veszel valami szép mintás papírt, biztos a siker.

Ha nem édességben gondolkozol, akkor ajánlom a pizzát, tény hogy elég hétköznapi, de pofonegyszerű. Vagy a bolognai spagettit. Esetleg saslikot, a sütőben is meg lehet sütni.

2011. dec. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Sütőben sült rántott csirke

Hozzávalók:

8 nyeles csirkecomb (vagy 4 egész, mindegy, de így egyszerűbb)

3 tojás

1 dl olaj

liszt

zsemlemorzsa

1 kiskanál pirospaprika

1 kiskanál bors


Elkészítés:

Előkészítjük a panírt: egy tányérba liszt, a másikba tojás, a harmadikba zsemlemorzsa. A liszthez hozzákeverjük a pirospaprikát és a borsot. Az olajat a tojáshoz öntjük, beleteszünk 1 kiskanál sót, és alaposan, simára elkeverjük. A húst bepanírozzuk (tehát sorrend: liszt>tojás>zsemlemorzsa). Ezután egy tepsit kiolajozunk. Nem kell bele sok, csak kend ki vele. Belehelyezzük a húsokat.

Sütési idő: kb. 35-40 perc, de érdemes ellenőrizni.

Sütési fok: kb. 200C.

Én már az elején berakom a húst a sütőbe, nem melegítem elő, így kb 40-45 perc (gázsütőm van, légkeverésesbe elvileg gyorsabban kész van)

Köretnek rizst, majonézt. (zacskós rizs tökéletes lesz:)

2011. dec. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, eszembe jutott még egy egyszerű, de finom recept:

Csirke Curry

Hozzávalók:

kb. 70 dkg csirkehús

2 evőkanál curry (spar, tesco, legtöbb abc-ben lehet kapni, a fűszereknél kell keresni)

1 fej hagyma

5 ek étolaj

2 dl tejszín

2 dl csirkehús leves (leveskockából)

só, bors


Elkészítés:

A csirkét kis darabokra vágom, majd serpenyőben megpirítom (eközben sózd, borsozd meg, kb mindkét fűszerből 1 kávéskanálnyi kell) (megpirítás alatt: az a lényeg, hogy fehéres legyen a husi). Ezután hozzáadjuk az apróra vágott vöröshagymát, a curryt, és felöntjük a levessel. Fedő alatt puhára pároljuk. Tejszínből és lisztből készült habarással besűrítjük.

Habarás: a tejszínben keverd el a lisztet teljesen csomómentesen, majd miközben kevergeted az ételt, szép lassan öntsd hozzá. Látni fogod, hogy mikor érte ez a megfelelő állagot.

Köretnek ehhez is tökéletes a rizs.

2011. dec. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Megosztok veled egy saját receptet.

Hozzávalók 2 főre

Bármilyen tészta amit találsz otthon. (pl. spagetti)

Só, bors, curry ízlés szerint

kb. negyed kiló darált hús

kb. 2-2,5 dl. paradicsomlé, vagy püré. (ha nincs akkor jó a ketchup is)

másfél-2 teáskanál őrölt pirospaprika

1 evőkanál vaj/margarin

liszt

tej

Reszelt sajt. (lehet akár többféle is)


A tésztát kifőzöd.(lobogó víz, só..más nem kell bele... és egy jó tanács minimum négy tojásos legyen a tészta, ha csak nem vagytok tojásérzékenyek, mert a kevesebb tojásosok, vagy tojás nélküliek könnyen szétázhatnak) A darált húst kevés olajon felrakod, és folyamatos kavargatás mellett átpirítod. Ha ezzel megvagy lehúzod a tűzhelyről és hozzáadod a pirospaprikát, illetve a paradicsomlét/pürét/ ketchupot. Visszarakod a tűzre. Sóval, borssal, curryvel ízesíted. Rakhatsz még hozzá más fűszereket is, illetve a közvetlenül a darált húsra is mehetnek. Egy lábosban felrakod a vajat olvadni, mikor megolvadt hozzáadsz egy kis lisztet, majd habverővel nekiállsz kevergetni, és közben fokozatosan adod hozzá a tejet, illetve ebbe is rakhatsz sót/delikátot.(Besamel) Arányokat nem tudok írni, mert nem szoktam nagyon méricskélni, csak szemmértékre. Akkor jó, ha könnyen folyik, de nem túl híg.

A közben kifőtt tésztát leszűröd, hideg vízzel alaposan átmosod. Egy tálba rakod, majd hozzákevered a darált húsos szószt. Egy tepsit vékonyan kikensz olajjal és a tésztát beleteszed, majd ráöntöd a Besamelt.( a vajas, tejes, lisztes mártás) kb. 200 fokra előmelegített sütőbe teszed 10 percre, majd kijjebb veszed és reszelt sajtot szórsz a tetejére, majd visszarakod annyi időre amíg a sajt ráolvad.

Jó étvágyat!

Remélem tudtam segíteni.

2011. dec. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Megint második:D

Ha pedig sütit szeretnél, ennél egyszerűbb nincs is:

Bögrés-mákos süti

Hozzávalók:

1 bögre darált mák

1 bögre porcukor

1 bögre liszt

1 bögre tej

1 csomag sütőpor

1 egész tojás

sütőpapír


Elkészítés:

A hozzávalókat csomómentesen összekeverni, sütőpapírral bélelt tepsibe tenni. kb. 180 fokon 20-30 perc, végezz tűpróbát: dugj le az aljáig egy fogpiszkálót, ha nem maradt rajta semmi, kész a süti.

Ehhez nagyon finom a vaníliasodó/öntet, de mivel azt kissé macerás elkészíteni, inkább vegyél a boltban:)

2011. dec. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

a tésztás dolgok általában könnyen elkészíthetőek pl: milánói makaróni, carbonara

a rántott husit is könnyű megcsinálni, köretnek csinálhatsz salit

ha meg desszertet szeretnél, akkor csinálhatsz pudingot és a tetejére halmozhatsz gyümölcsöt

2011. dec. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget hölgyeim,kedvesek vagytok :)

Jó tudni hogy vannak még ilyen segítőkész úrinők a földön:)

Kézcsókom nektek :)


Mind mnd finomnak tűnő receptek, mindet egcsinálgatom neki apránként,hálás vagyok a segítségetekért :)

Kézcsókom nektek :)

2011. dec. 20. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!