Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a szardellapaszta? Hol...

Mi az a szardellapaszta? Hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

Találtam egy nagyon jó kis receptet, és ez is egy hozzávaló. Nem túl régóta főzök, sajnos még nem hallottam róla. A neten nem találtam olyan oldalt, ahol megtudnám, hol lehet vásárolni. Vagy ha nem tudok venni, nagy gond, ha kihagyom? Nagyon megváltozik az étel íze?


Köszönöm a segítséget.


2011. dec. 21. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A szardella paszta tubusban kapható krém. Szerintem olyan az ize mint egy nagyon sós olajos hal pépesitve.
2011. dec. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :-)
2011. dec. 21. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szardella az egy halfaj(család) A paszta úgy készül, hogy a hosszabb ideig sóban pácolt szardellát áttörik, olivaolajjal keveri, majd tubusba töltik. Nagyon intenzív, sós íze van. Vannak kimondottan szardellapasztás receptek, ezekben nem hiszem, hogy a pasztát lehet mással helyettesíteni, vagy kihagyni, mert akkor pontosan ettől a jellegzetes íztől fosztod meg az adott ételt. A Tescoban (Bp - Váci út) rendszeresen kapni lehet, 1 tubus 250 Ft körül van.
2011. dec. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. Brokkolis tortellinihez írta a recept. Szerintem kihagyom.
2011. dec. 21. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
nyugodtan elhagyhatod, nem veszítesz vele. tényleg sós szardíniakrém.ha halízre vágysz, esetleg olajos tonhaldarabkákkal is ízesítheted.
2011. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:-) Köszönöm.
2011. dec. 21. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Metroban is lehet kapni.
2011. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!