Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 13/L vagyok, az anyukám...

13/L vagyok, az anyukám sugárkezelésen van, ezért két hónapig nem lesz ithon. Nem tudom mit csináljak karácsonyi ebédre az öcsémnek, nővéremnek és az apámnak. Ötletek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,mennyire tudsz főznni,de krumplisaláta,rátnott hal nem lenne szerintem rossz
2011. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

miért csak neked kell főzni? fogj össze a nővéreddel,az öcskös is segíthet és akár apa is.

beszéljétek meg mit enne mindenki szívesen,és főzzetek együtt.

raguleves, rántotthusi, rántott tengeri hal, sült krumpli, rizs, majonézes krumpli, franciasaláta.

desszertnek puding, palacsinta, vagy valami sütés nélküli édesség.

a baj, hogy nem tudjuk mennyire vagy otthon a konyhában, így receptet írni is nehéz.

ha a pörkölt menne, abból már rizseshúst, tarhonyáshúst,székelykáposztát is tudnál csinálni.

Jobbulást Édesanyádnak és nektek pedig a körülményekhez képest is boldog Karányonyt:)

2011. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok:testvéredék miért nem segítenek?
2011. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Először is szerintem példaértékű,hogy segíteni akarsz a családodon.Anyukádnak pedig mihamarabbi gyógyulást kívánok,tudom nem könnyű.

Ha apukád tud főzni,akkor főzzetek együtt,ha nem tud,akkor rendeljetek valami kaját.De ha mégis főzni akarsz,akkor nézz ki valami könnyű receptet egy szakácskönyvből..szerintem a rántott csirke nem annyira nehéz..tegyél rá sajtot,meg ehettek mellé barack befőttet,krumplipürét,az úgy nagyon finom,nem hiszem hogy lehetetlen megcsinálni.Egyébként családotokhoz nem tudok menni? Nagymama,vagy keresztanya,nagynéni,aki segítene?

Ha esetleg sütit akarsz sütni,csinálj csokis muffint,nagyon egyszerű,gyorsan kész van.

2011. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egyedül leginkább semmit. Ha karácsonyi menüt akartok - v bármilyen ételt -, akkor nekiálltok mind a négyen, és hajrá.


Egyébként, ami egyszerű:

- krémlevesek

- rántott cuccok krumplipürével/sült krumplival/rizzsel

- és vmi egyszerű pl. bögrés süti


Osszátok fel, ki mit csinál meg ezek közül.

2011. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Fogjatok össze, pl jó ötlet a rántott hús: aputok kiklopfolja, a nővéreddel fűszerezitek, te az öcséddel szépen bepanírozzátok a nővéretek meg kisüti. Vagy jó még a fasírt is. Köretnek ehettek majonézes kukorica vagy francia salátát vagy csinálhattok sült krumplit. Desszertnek meg csinálhattok gyümölcsös tejberizst.


Jó lenne hamar kitalálni, mert holnap már nem lesznek sokáig nyitva a boltok, jó lenne még ma bevásárolni, mert azzal sem megy már holnap az idő. Esetleg te a nővéreddel főzőcskézel, apud és öcsid meg díszítik a fát.


Anyudnak pedig jobbulást kívánok! Gondolom este bementek hozzá.

2011. dec. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Azért csinálom egyedül mert az apukám kevesett van otthon mert orvos és egy nappal karácsony előtt ügyeletes. A nővérem 3 napja kis hiján konyhatűzet okozott amikor rántottát csinált,az öcsém pedig még kicsi
2011. dec. 23. 17:22
 8/16 anonim ***** válasza:

Apukádé a felelősség ebben a szomorú helyzetben is.Ti gyerekek vagytok még, a megoldást neki kell megtalálnia, és biztosan meg is fogja...

nagyon kedves Tőled, hogy segíteni szeretnél, de vannak

korlátok,a Ti, vagyis a gyermekek érdekében.

azért a nővéreddel próbálkozhattok valami egyszerű sütésnélküli édességgel kedveskedni, de hidd el, hogy az

étkezéseteket apukád meg fogja oldani.

biztos van más rokoni segítség is, amit ő tud, ne aggódj kicsim:))

Mégegyszer jobbulást anyucinak, és legyen áldott az ünnepetek:)))

2011. dec. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy tapasztalt a konyhában?


A rántott hal szerintem is jó ötlet, esetleg kukorica salátával.. :) A halat nem kell sokáig sütni, hamar átsül, így könnyen elkészíthető.

A kukoricához meg majonézt, tejfölt, pici sót és fehér borsot érdemes keverni alapnak. Neten biztos találsz hozzá receptet..


Esetleg süthetsz fasírtot is a sütőben, az is elég könnyű (stefánia vagdalt).


Vagy a legegyszerűbb, ha veszel valami alapot (unlebens), csirkemellet, és főzöl mellé rizst. Szerintem bármit készítesz örömet fogsz okozni.


Ezen kívül még csinálhatsz rakott palacsintát desszertnek. Az finom, jól néz ki és egyszerű. Ha leöntöd a tetejét csokimázzal, vagy beporcukrozod, akkor torta-szerűen néz ki.

2011. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
mégegyszer köszönöm. Akit érdekel már nyár elejétől kezdve én főzök otthon.A legbonyolultabb dolog amit eddig csináltam a füstölt lazac volt
2011. dec. 23. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!