Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok OLCSÓ, de nem 7köznap...

Tudnátok OLCSÓ, de nem 7köznapi ételötleteket írni Szilveszterre?

Figyelt kérdés
Kb. 40-45 vendéget várok, nagyon sokba fog kerülni. Mit süssek, főzzek?
2011. dec. 25. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2011. dec. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de csirkét nem eszünk december 31-én, mert elkaparja a szerencsét, nem is illik.
2011. dec. 25. 13:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmit készits, amit előre lehet késziteni, és hidegen tálalni. pl. töltött dagadó, több féle töltelékkel. A dagadó nem olcso, de a töltelék az, és többféle lehet. Vagy fasirt szintén több féle- zöldséges, gombás stb. Ez lenne az alap, és ehhez többféle saláta. Majonézes, ecetes, sima, ezek is előre elkészithetőek. Vagy tatár bifsztek. Ez csak az étteremben drága, ha Te csinálod, nem az. Veszel egy kiló marha hátszint, és kétszer ledarálod. Bekevered jó dúsan - ha kell leirom és odateszed az asztalra a kenyérpiritóval, és rengeteg szeletelt kenyérrel. Tehetsz a piritó mellé tojás krémet, töpi krémet is. Ha kiszámitod, igy nem lesz drága. És még menő is. Vagy készits egy jó körömpörköltet. Vagy csinálj egy nagy fazék kocsonyát, kis tálkákba altatva. Filléres dolog.
2011. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan ehetsz csirkét mert elsején úgy is lencsét eszel mert úgy illik akkor meg tele leszel pénzel.Szerintem bele kellene venni az alkotmányba hogy január elsején kötelező legyen lencsét enni mert akkor az egész ország gazdag lessz.
2011. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

én is a tatárbifszteket ajánlottam volna, de 40-45 embernek hitelt kellene hozzá felvenni:))

de vannak más megoldások is. stefánia vagdalt, debreceni sertéskaraj, apró fasírtgolyók, sonkatekerecs, töltött tojások. pl fél kiló csirkemásból egy csomó pástétomot tudsz csinálni, amit fél főtt tojásfehérjékbe töltesz.

(recept, ha kell írj) gyönyörű és nem nehéz a tojástekercs sonkával, amiben egy finom pikáns töltelék van.. szintén tojásokba tölthető 1-2 doboz olajos halból készült halkrém. zacskóba téve ezeket szépen lehet betölteni.

sok sok hideg saláta kell, francia, mexikói, maj.krumpli

káposzta-sárgarépa-hagyma-majonézzel.

aztán sopszka saláta, görög saláta,.

szum szum, egy szép svédasztalt kell csinálni, amire előre legyárthatsz mindent.

szép látványos tálak legyenek, partytányérok, poharak, szalvéta és jókedv:))

2011. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a hidegtálra szavazok. A 18,39 által írtak szerintem is tökéletesen megfelelő.
2011. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat, tudtam is ötleteket meríteni. (Az én szakácskönyvemben azt írták, hogy baromfit nem illik ilyenkor tálalni.)


Kb. 25-30 ezer Ft-om van a hidegtál elkészítésére, remélem, a barátnőim besegítenek, mert egyedül sok meló lesz. A piát mindenki magával hozza majd, én nem szoktam lerészegedni.

2011. dec. 25. 19:50
 8/12 doboszoli ***** válasza:
100%

45 vendég Szilveszterre? Te úristen!! Nagyon belevállaltál!

Ha én estem volna ebbe a csapdába, két lehetőséget látnék.

-ha a pénz nem számít, akkor party szerviz

-jelen financiális helyzetemet tekintve, csak a "batyus" verzió kerülhetne szóba.

2011. dec. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

már írtam Neked:) csak annyit még, ha csirkemájból készítesz pástétomot, észre sem veszik, hogy az csirkéből van, nem kotkodál. a tojás pedig a szaporaság jelképe, szóval félre a babonával vágjál bele. tényleg vonj be 1-2 barinőt, mert ez sok egy embernek.

majd még ma leírom a tojástekercs receptjét is, az olyan szép, hogy rögtön rácsapnak a vendégek:)

üdv és ne aggódj menni fog,úgyis mindenki jövés menés közben kap be valamit.

2011. dec. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A babona szerint szilveszter napján mindent lehet enni. Január 1 ére vonakozik a csirke stb...

Baconbe tekert csirke máj, majonézes lencse saláta, krumpli saláta, tortilla tekercs,stefánia, fasirtok, hurka kolbász -savanyú káposztával, pecsenye malac sütve, oldalas ,

2011. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!