Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok OLCSÓ, de nem 7köznap...

Tudnátok OLCSÓ, de nem 7köznapi ételötleteket írni Szilveszterre?

Figyelt kérdés
Kb. 40-45 vendéget várok, nagyon sokba fog kerülni. Mit süssek, főzzek?
2011. dec. 25. 12:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia! leírom Neked a tojástekercsemet, amit én is vendégváráskor szoktam készíteni.

8 tojást egy púp. ek. liszttel egy kevés tejjel kisebb fej reszelt vöröshagymával 5 deka reszelt sajttal egy kis delikáttal, borssal, vágott petrezselyemmel habosra kevereünk.

egy kb 38x25-os tepsi teszünk sütőpapírt, és abba öntjük a tojást szépen egyenletesen elterülve.

előmelegített sütőben egy nagy tojáslepényt sütünk.ha felpúposodna közben, villával szúrkáljuk meg, szépen visszamegy.pár perc alatt kész.

ha megsült a tepsiben hhagyjuk kihűlni. utána a tepsinél hosszabb folpackra borítjuk, lehúzzuk a sütőpapírt.

befedjük a tojáslepényt, ha lehet négyzet alakú hajszálvékony sonkaszeletekkel.

15 deka vajat egy kis delikáttal, borssal csipet cukorral, mustárral jól kikeverünk és teszünk bele 5 deka reszelt sajtot, egy-két apróra vágott csemege uborkát, és kb fél darab , szintén aprókockákra vágott

piros kalif. paprikát.

ezt a krémet egyenletesen elkenjük a sonkán.

a folpack segítségével az egészet feltekerjük, mint a piskótát.jó szoros legyen, és egy éjen át tartsuk hűtőben.

másnap a fóliából kibontva egy centis szeleteket vágunk.

én salátalevelekkel bélelt tálon szoktam szépen elrendezni.

ha sok a vendég érdemes kettőt is csinálni, mert nem nagy munka, de nagyon látványos és finom hidegtálnak.


egy kis történet hozzá, ha nem untatlak vele:ezt a receptet elküldtem a saját megyei hírlapunknak is. meg is jelent hibátlanul, majd egy év múlva böngészés közben

egy másik megye hírlapjának honlapján olvastam, kissé meglepődve.

az 1-2 csemege uborkát 12 csem. uborkának írták....hát aki úgy megcsinálta, biztos savanyú képet vágott.

aztán írtam a lapnak, helyesbítették.

most inkább betűvel írtam, félreértés ne essék:)

nyugodtan kérdezz, ha valami eszedbe jut. ha a túrót szeretitek, abból is van egy "vadászkenyér" nevű hideg receptem, a töltelék hasonló az előzőhöz, de túróba van keverve.

üdv és sok sikert ehhez a bátor vállalkozáshoz:))

2011. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Nektek, főleg annak a hölgynek, aki még receptet is küldött. Boldog Új Évet és Isten hozzon mindenkinek szebb, élhetőbb jövőt!
2011. dec. 28. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!