Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csináljak csokis muffint?

Hogyan csináljak csokis muffint?

Figyelt kérdés
A mogyorókrém mindig lemegy az aljára, és zsíros lesz az egész tészta. Milyen csokikrémet tegyek bele?
2011. dec. 30. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy 2 dl tejben, 2 evőkanál cukorral, és 1 teáskanál cukrozatlan kakaóporral megfőzök fél csomag csokipudingot, kihűtöm, és ezzel töltöm a muffinokat. A muffinformát félig töltöm a tésztával, majd teszek rá 1 kiskanál pudingot és befedem a maradék tésztával, aztán megsütöm.

A krém 12 db muffinhoz elég.

2011. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a csokis muffinba nem rakok mogyorókrémet, ha érdekel privátba leírom a tészta receptét. Kakaós tésztát készítek és lekvárral illetve csokireszelékkel töltöm, nagyon finom :)
2011. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha van időd, köszönöm szépen a válaszokat!
2011. dec. 30. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is leírom mindig tökéletesre sikerül:

Alaprecept:

- 3deci simaliszt

- 1,5 deci cukor/barnacukor/méz

- csipet só

- 1 kávéskanál szódabikarbóna és sütőpor

- 0,75 dl olaj

- 2 dl tej vagy főzőtejszín

- 1 tojás


Ez az alaprecept. Én ehhez még rakok egy csomag vaníliáscukort, egy nagykanál lekvárt mert így omlósabb a tészta. Durvára vágott diót, kakaóport. És a tetejére is szórok még diót. Ez a kedvence mindenkinek.


De akár apróra vágott aszaltgyümölcsel is ízesítheted, kókuszreszelékkel és csokival. Vagy citrom héját megtisztítod és belereszeled + citromleve. Az ízesítés a fantáziádra van bízva. :)

2011. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöööm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
2011. dec. 31. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!