Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S. Fehér kukacok voltak...

S. O. S. Fehér kukacok voltak az ételben, amiből ettünk, nagy baj van?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy nagy adag virslis, kolbászos lencsefőzeléket, ami szilveszterről maradt meg. Melegítettem belőle egy fél órája egy kisebb tányérnyit és egy virslit. Evett belőle a 2,5 éves kislányom, aztán én is nekiláttam a maradékát megenni. Na ekkor láttam meg a sok kis fehér kukacot :S Nem mozognak már, de tuti, hogy kukacok. Nagyon megijedtem. Most baj van? Mit kell ilyenkor tenni? Jelenleg nem vagyunk rosszul. Az ételnek nem volt rossz íze (csak elsózva volt kicsit), se büdös szaga, szóval semmi nem utalt arra, hogy baj van vele. Jaj nagyon félek. Mi a véleményetek? Mi ez?
2012. jan. 2. 19:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
24%
nincs péntek megeheted
2012. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%
Kis fehérje, nem halsz bele. Ennyi erővel a cseresznyét se edd meg.
2012. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%
uhhh!!! A Gyermek miatt én mindenképp elmennék reggel egy dokihoz, mondja meg Ő, hogy mi a teendő!!! Előfordul az ilyesmi!!! Én most ezek alapján úgy találom nincs szégyellni valód!!! Én is láttam már gyerek koromban ilyet egyszer. Bár észrevettük még mielőtt megettük volna. Ha tűzön melegítetted, azt tuti semmi nem élte túl, de azért jobb az óvatosság pláne egy kicsinél!!! Esetelg majd beírod mit mondott doki? LEGJOBBAKAT!!!!!!!!
2012. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy sokáig áztatták a lencsét , és kicsírázott. a babnak is szokott lenni ilyen kis "kukuja". ha meg van még, esetleg nagyító alatt nézd meg, hogy valóban kukacok-e. nem todom elképzelni, kukac , hogyan kerülhetett volna bele.
2012. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
valami féreg lesz, habár amíg kifejlődik kell neki 2-3 hónap. mindenképp menj orvoshoz.
2012. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mikróban melegítettem meg és tutira nem mozognak már. A többi pedig hűtőben volt. Most rákérdeztem, hogy ahonnan kaptuk ott berakták-e időben hűtőbe és kisült, hogy éjszakára csak egy hideg zárt helységbe volt kitéve. (üstben főzték) Hát remek. :( Mindjárt megpróbálom lefényképezni az ételt, hátha valaki így ránézésre többet tud majd. :( :(
2012. jan. 2. 19:44
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legvalószinübb, hogy kicsirázott a lencse, éz azt láttad.
2012. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
az egyik kommentelő jól írja, a lencsének vannak ilyen kicsírázott kis fehér "kukijai" :D azokat nézhetted kukacnak, a mi levesünkben is van, de az a lencséből nő ki, az egy része.
2012. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Főzelékben nem fejlődik ki kukac!
2012. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Tuti kukacok voltak? Én is ettem elsején lencsét, abban is voltak ilyenek. Tényleg úgy néz ki, mintha kukacok lennének, először én is azt hittem, hogy azok, de igazából az csak csíra.
2012. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!