Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S. Fehér kukacok voltak...

S. O. S. Fehér kukacok voltak az ételben, amiből ettünk, nagy baj van?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy nagy adag virslis, kolbászos lencsefőzeléket, ami szilveszterről maradt meg. Melegítettem belőle egy fél órája egy kisebb tányérnyit és egy virslit. Evett belőle a 2,5 éves kislányom, aztán én is nekiláttam a maradékát megenni. Na ekkor láttam meg a sok kis fehér kukacot :S Nem mozognak már, de tuti, hogy kukacok. Nagyon megijedtem. Most baj van? Mit kell ilyenkor tenni? Jelenleg nem vagyunk rosszul. Az ételnek nem volt rossz íze (csak elsózva volt kicsit), se büdös szaga, szóval semmi nem utalt arra, hogy baj van vele. Jaj nagyon félek. Mi a véleményetek? Mi ez?
2012. jan. 2. 19:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

14-es, 18-as vagyok!


99,9%, hogy csíra. Pont így néz ki a lencse csírája!

Szoktam csíráztatni is...


Ne aggódj!

2012. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Jaj, el se hiszitek mekkora kő esett le a szívemről! :D Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Most már nyugodtan fogok aludni. :))) Jó éjt Nektek is!
2012. jan. 2. 22:47
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! hogy jó legyen a regggeled is, újból megerősítem én is a tegnapi válaszomat a képek alapján, hogy csíra.

én írtam tegnak, hogy a lencsének , babnak vannak kukijai...:))sőt a borsónak is, de azt zölden esszük ,zsengén még a csírázás előtt. a száraz hüvelyesnél pedig a vízben áztatáskor megindulhat a csírázási folyamat.

mások egy vagyont fizetnek a hajtatott csírákért, mert annyi értékes elsődleges anyag van benne.

szóval nyugalom, nem nyüveket ettetek:)

nem akarom részleztezni, hogy néz ki egy rágószerves fejű kukac, de jusson eszedbe a cseresznyében lévő, hogy az egészen másképp néz ki.

üdv és jó egészséget az egész családnak.

2012. jan. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 menta34 ***** válasza:
100%

Az idióta "azonnal doktor" kommentelők mégis mire számítanának a dokinál? :))


Nincs tünet és az étel vélhetően meg volt főzve. kb. "drága hölgyem felejtse el, ne idegesítse magát, a gyereket pláne ne és ha esetleg éreznének hasfájást, hányingert, lázat, görcsöt, stb. -amit 99% kizárok- jöjjenek vissza. Csókolom, Buék" :)

2012. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelműen csíra. Nálam is kicsírázott, kukacos lencsét ettünk.:-)
2012. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy a lencse volt kukacos (vagy zsizsik vagy moly). Amikor menzán ettünk, gyakran előfordult, hogy a bablevesben, babfőzelékben voltak főtt kukacok. Persze, nem lehet azt átválogatni egyesével, de otthon azért látszik, hogy egészséges-e a bab vagy lencse, vagy ki van lyuggatva a kukacok által.

Nem hinném, hogy bajotok lenne tőle, hisz mi is túléltük a menzai kukacos főzelékeket, csak rossz belegondolni.

2012. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Ááááá, most láttam a képeket, szerintem is csíra! Nyugi! Ha kukac lenne, akkor sem lenne amúgy semmi baj.

:)

2012. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Nem látom a képeket, érdekelne h néz ki
máj. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!