Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S. Fehér kukacok voltak...

S. O. S. Fehér kukacok voltak az ételben, amiből ettünk, nagy baj van?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy nagy adag virslis, kolbászos lencsefőzeléket, ami szilveszterről maradt meg. Melegítettem belőle egy fél órája egy kisebb tányérnyit és egy virslit. Evett belőle a 2,5 éves kislányom, aztán én is nekiláttam a maradékát megenni. Na ekkor láttam meg a sok kis fehér kukacot :S Nem mozognak már, de tuti, hogy kukacok. Nagyon megijedtem. Most baj van? Mit kell ilyenkor tenni? Jelenleg nem vagyunk rosszul. Az ételnek nem volt rossz íze (csak elsózva volt kicsit), se büdös szaga, szóval semmi nem utalt arra, hogy baj van vele. Jaj nagyon félek. Mi a véleményetek? Mi ez?
2012. jan. 2. 19:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó ez tényleg igaz, hogy nyáron a húsban előfordulhat kukac, viszont télen a főzelékben tényleg nem valószínű! Mindazon által...
2012. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Na csináltam pár képet, mindjárt feltöltöm és belinkelem őket :/
2012. jan. 2. 20:01
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
A kukacokhoz(nyüvek)okvetlenül kellenek döglegyek, amik a mostani hőmérsékleten nem fordulnak elő. Nem kell ijesztgetni a jónépet. Semmi bajotok nem lesz. Igyatok egy jó pohár citromos vizet, hogy termelődjön bőségesen gyomorsav, az majd mindent megemészt. És ne lássatok rémeket ott is ahol nincsenek.
2012. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is a lencse csírájára tippelnék!


Ha levest főzöl lencséből abban is sok kis csíra szokott lenni.


Remélem tényleg az!

2012. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
2012. jan. 2. 20:45
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen csíra.
2012. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
A negyedik képen közelről látszanak a kis "disznók" rendesen. :/ A többin talán annyira nem feltűnő de ott vannak. Esetleg majd bekarikázom őket. :(
2012. jan. 2. 20:50
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csíra!
2012. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon remélem, hogy igazatok van. Egyébként még most sincs semmi bajunk. Pff, azt hiszem most egy jó ideig nem eszünk lencsét :D :D
2012. jan. 2. 21:07
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
CSÍRA!!! a feleségem is azt mondja!!! :)
2012. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!