Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vakondból ételt?

Delusion kérdése:

Vakondból ételt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés valószínűleg eléggé bizarr, feltételezem, nehéz komolyan venni, de még most leszögezném, hogy mindenféle poénkodáson kívül tettem fel, trollok és értelmetlenkedők ignorálva lesznek.


Szóval, még a félreértések elkerülése végett: tudom, hogy eme élőlény elméletileg védett, meg van majd' 2 000 forintos eszmei értéke, tehát nyilván NEM az a célom, hogy menjek és levadásszam az összeset... de egy másodperc erejéig elgondolkoztam azon, hogy miféle ételt lehet belőle készíteni, főleg, hogy láttam az EN-wikin, hogy elméletileg "kellemetlen" íze van. Tisztában vagyok a google nevű csodával, de nem jutottam sokkal többre...


Ha valakinek van valamilyen elképzelése, neadjisten evett már vakondot, kérem, ossza meg tapasztalatát - előre is köszönöm.


2012. jan. 2. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ettem vakondot, meg amúgy sem eszek húst, de a mamámék állítólag ettek ürgét gyerekkorukban, pörköltet asszem
2012. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából a pörkölten kívül nekem sem jutott eszembe jobb...
2012. jan. 2. 23:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nem enném meg,olyan cuki :)
2012. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bár az "erősebb" nemhez tartozok, de tényleg aranyos állat, az biztos. :)
2012. jan. 2. 23:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
pörkölt, vadas, becsinált, zacskóban sütni
2012. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok országban a patkányt , csigát , békát , kutyát is megeszik.Szerintem a vakond sem lenne meglepő.
2012. jan. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
A vakondot a kutya, macska se eszi meg, büdös, rossz ízű.
2012. jan. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
100%

Mivel földigilisztát eszik rosz a szaga. A legtöbb vadászkutya sem veszi a szájába a meglőtt szalonkát, mert az is avval él és gilisztaszagú. A németek mégis szeretik a schnepfendrekket ami magyarul snepszarszósz, vagyis a szalonka beleiből készül a tartalmával együtt és krutonokkal (pirított kenyérkocka) eszik. Nagyon nagy ínyencség, csak ńagyúri családoknál volt szokás. Eredete francia.

Ja eltértem a vakondtól. A vakond paprikás cigány étel (volt).

Az ürgepörkölt finom (volt). Védett! Az ürge is a föld alaatt él, de más a tápláléka. Főleg fűmagot eszik, tiszta állat, tisztább mint a baromfi.

2012. jan. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi.
2012. jan. 3. 01:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Vakondot még nem ettem, tényleg nagyon helyes kis állat, de, ha a macskáimnak sem kell, akkor nem lehet jó íze:))

viszont ettem pekenyócát, vagyis ürgepörköltet. gyerekkoromban a tesóimmal egy vidéki nagynéninél nyaraltunk. rét, erdő,tó, minden volt arrafele, no meg cigány családok is... mi gyerekek jókat játszottunk a rajkókkal, nem egyszer ettünk is velük.

a nanynéni nem csinált belőle ügyet, jól elvannak a gyerekek...

ahogy hazaértünk mesélni kezdük az élményeinket, és , amikor a pekenyócához értünk, elmondtuk, hogy ettünk is belőle, az anyukám a szó szoros értelmében elájult,a nagyim szalmiákszesszel térítette magához :)

hát, többet nem engedtek a nagynénihez nyaralni bennünket:)

2012. jan. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!