Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért savanyodik meg a lefagya...

Miért savanyodik meg a lefagyasztott kolbász?

Figyelt kérdés
Mi külföldön élünk és sajnos itt nem lehet kapni igazi kolbászt, amit a párom szeret, vagy jó levet csinál a rakott krumplinak, így amikor Mo-n vagyunk mindig bevásárolunk, és itt kinnt lefagyasztom.De sajnos már másodjára vettem észre, hogy 3 hónapos fagyasztott kolbászunk, ha kienged, savanyú lesz.Ez normális?
2012. jan. 3. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem száraz (füstölt) kolbászt vesztek, annak el kell állnia a hűtőben.

Amúgy nem normális, ha savanyú a kolbász. Milyet fagyasztottál le, debrecenit?

2012. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Száraz füstölt kolbász kell lefagyasztani. Szerintem már amikor vetted akkor se lehetet jó. Legközelebb még a boltban kérj belőle kostolot. Ha nem adnak akkor irány a másik bolt..
2012. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Füstölt kolbász hűtés nélkül is eláll két-három hónapig. Annak idején így tartósították a húst.
2012. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már eleve rossz volt a kolbász, amit kifogtál. én is kaptam ajándékba olyan kolbászt, hogy pár nap múlva zöld lett.russzul kezelték készítéskor, nem lehetett friss a hús, plusz a füstölés sem volt tökéletes.ilyen bajai lehetnek a tiedének is. sajnos ezek emberi fogyasztásra alkalmatlanok.

a jó füstölt kolbásznak ki kell tartani hónapokig.

2012. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doboszoli ***** válasza:
100%

Valami ócska gyorsérlelt lángolt "kolbászt" vettél.

Semmi köze a füstölt parasztkolbászhoz.

Termelőnél vegyetek, igazi házit, bár annak kilója kétezer fölött van.

Gyertek el hozzám, garantálom a 4-5 hónapot, hűvös, szellős helyen, fagyasztás nélkül.

Ezer forintból NEM LEHET normális kolbászt készíteni!

2012. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segített, igen sajnos boltban vettük, házit ritkán tudunk kifogni, de legközelebb ezt figyelembe veszem!Köszönöm és boldog új évet mindenkinek!
2012. jan. 4. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:
hasonlo cipö,mas teszta.csaszaszalonnat vettem,haza hoztam es 2 nap utan a hütöbe büdös lett!!bar tescos volt!sohaa többé nem veszek inkabb kimegyek itt külföldön a piacra!az legalabb tovabb elall!
2012. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is csak piacon veszek, ugyanattól a megbízható termelőtől minden füstöltárut.

Beszéld meg az itthoniakkal, hogy mire legközelebb jöttök haza, keressenek egy tisztességes árust.addig kóstolgassanak és gyűjtsenek tapasztalatot:))

2012. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!