Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit egyek? Anya jól kicseszett...

Mit egyek? Anya jól kicseszett velem.

Figyelt kérdés

Egész reggeltől idáig tanultam. Reggel mikor felkeltem megkérdeztem anyát,hogy elmenjek e a boltba, azt mondta nem kell, mert van itthon nagyon sok kaja.

Most befejeztem a tanulást és nagyon éhes vagyok. Nem ebédeltem és nem is reggeliztem, mert az megszakításnak számít nálam és utána már nem tudom folytatni a tanulást. Kérdeztem az előbb anyát,hogy mit főzött. Mondta,hogy lebbencs levest. Húú, azt nagyon szeretem.:) Kimegyek enni, de csak a leve van. Ők kiettek belőle mindent..Tésztát krumplit, répát...mindent. Ettem a levéből egy kicsit kenyérrel, de nagyon éhes vagyok még mindig...Semmit nem csillapított, sőt...

Néztem a hűtőt, teljesen üres. Kenyér is alig van pár szelet. Viszont kolbász annyi van mint a ... De azt kajálunk már december eleje óta, mert annyit kaptunk. Alapból nem nagyon szeretem, de már be is csömöltem tőle...

Most mégis mi a fenét csináljak?? :(

A boltok már régen nincsenek nyitva a környéken.

16/L


2012. jan. 7. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
zsíros kenyér, lekváros kenyér stb.. ha tényleg annyira éhes vagy, akkor még a kolbász is jó lenne
2012. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Ne tessék hisztizni, ahogy az első válaszoló is írta, ha tényleg az éhhalál küszöbén állsz, akkor a kolbász is jó. :)


Biztos van valami kis vaj, zsír, margarin, tejföl vagy lekvár a hűtőben, kend azt a kenyérre, vagy süss egy-két tojást, vagy valahol csak akad egy májkrémkonzerv.

Ha van tojás akkor a rántotta vagy a bundáskenyér is jó. Elég az az 1-2 szelet ami otthon van neked.


Vagy ha maradt krumpli, akkor süsd meg, vagy főzd meg héjában.


Vagy ha a szekrényben van egy kis tészta, akkor főzd meg és edd meg dióval, mákkal vagy kakaóporral, talán van valamelyik otthon.

2012. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De tényleg totál kivagyunk a kolbásztól... Apa is itt szenved, h ő is éhes :D

+ az arcom is csupa pattanás a fűszeres kolbásztól...

Másodiknak nagyon köszönöm a kimerítő választ! :)

Persze nincs se vaj, se májkrém utolsó lekvárt tegnap nővérem elvitte... Zsírt soha nem is vettek anyáék. Tojás meg tegnap elfogyott.. De mindegy. :) Köszi!

2012. jan. 7. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendelj egy kis pizzát!
2012. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A pizzázók is zárva vannak ebben a városban már ilyenkor... Másik városból meg nem rendelhetek, nem engedi anya, pedig már nekem is eszembe jutott.

Azért köszi!

2012. jan. 7. 16:37
 6/9 anonim ***** válasza:

És holnap mit csinál anyukád, kolbászból kerítést??:))

biztos van valami főznivaló vasárnapra, abból süss magadnak valami vacsorát.

de, ahogy írtad, hogy semmi nincs, az szinte hihetetlen....

pirítósra tegyél pár karika kolbászt, tedd a mikróba, és tegyél rá kecsapot vagy mustárt, ha van. egy tea is megteszi mellé.

2012. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ettem egy sima pirítóst meg sok vizet ittam :)

Holnap megyünk boltba, azt mondta anya. :) De amúgy sem szokott minden nap főzni..sőt.

2012. jan. 7. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztos, hogy találsz a szekrényben kifőzni való száraztésztát. Ha más nincs, pirítol egy kis zsemlemorzsát, arra teszed a kifőzött tésztát, cukorral megszórva eléggé laktató. Ha lekvárt nem találsz hozzá, de van méz, azzal is nagyon jó. Én pl. sósan szeretem.


Egyébként pedig nem tudom elhinni, hogy egész nap sem inni, sem pisilni nem mozdultál el a könyv mellől, és azt sem nagyon tudom elhinni, hogy az agyad reggeltől késő délutánig néhány perces szünet nélkül egyfolytában bírta. Vagyis még egy kis lazításként is belefért volna, hogy amikor kész az ebéd, azt a 10-15 percet étkezésre szánod, miközben az agyad is lazít egy kicsit.

2012. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nehéz elhinni, de tényleg, az 5 perces megszakítás is sok nekem a tanulásban. Hülye az agyam, de ha megállok kicsit(jó inni oké) akkor már vége, tovább nem megy. Pisilni meg viszem magammal a füzetet..:D Na mindegy.
2012. jan. 7. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!