Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Torta recept otthon?

Torta recept otthon?

Figyelt kérdés
Párom szülinapja lesz és én szeretném meglepni.
2009. máj. 25. 10:36
 1/1 anonim ***** válasza:

csokitorta


Hozzávalók:

Csokis Piskóta:

7 tojás

120 g cukor

140 g liszt

40 g kakaópor


Krém:

35 g pudingpor

400 g cukor

100 g liszt

0,5 l víz

500 g margarin

kakaópor

tortabevonó

édesmorzsa


Elkészítés:

Piskóta:

Kettéválasztjuk a tojásokat. A fehérjét habbá verjük a cukorral. Ha ez megvan beletesszük a sárgáját és ovatosan elkeverjük. Folyamatos lassu keverés mellett a kakaóporral összekevert lisztet belekeverjük a habbá vert tojásba. Ha ez megvan kikenünk egyenletesen 2 cm vastagon 4 kör lapot, aztán betesszük az előmelegített sütöbe (180 fok).

Ha kisült kivesszük és hülni hagyjuk.

Közben elkészíthetjük a krémet:

kimérjük a fél liter vizet és ketté osztjuk. Az egyik felét felforraljuk a másik felébe csomómentesen elkeverjük a lisztet és a pudingport. Ha forr a víz összeöntjük, és addig fözzük amég sürű massza nem lesz belőle. Aztán levesszük a tűzről és belekeverjük a cukrot. Teljesen lehűtjük. Miután kihült vesszük a vajat és beletesszük a krémbe. Habverővel kihabosítjuk, és utána beleszórunk egy egész doboz kakaóport.


Vesszük a kisült lapokat (4db) és közé krémet töltünk. Egyenletesen elkenjük. Betöltés után leöntjük a tetejét felolvasztott csokoládéval és hagyjuk megdermedni. Oldalára édesmorzsát teszünk. Feldíszítjük...

Kész a tökéletes szülinapi torta.


Tanácsok:

Megjegyezném, hogy én nagyon nem szeretem a vajas süteményeket. A szakmám cukrász, és ezt a receptet bátran merem ajánlani azoknak akik nem kedvelik az émelyitő süteményeket. Mivel ez főzött krém nagyon finom és könnyü.


Elkészítési idő: 60 perc

2009. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!