Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit rágcsáljak filmnézés közben?

Mit rágcsáljak filmnézés közben?

Figyelt kérdés
Általában minden nap megnézek egy filmet, sorozatot és ilyenkor nagyon szeretek enni valamit. Eddig mogyorót ettem, mert nagyon szeretem, de az hizlal is rendesen. Valami olyan nasi szeretnék találni, amiben minimális kalória van. A sütés/főzéstől sem riadok vissza.
2009. máj. 25. 17:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és nyilván nem almára, sárgarépára, stb-re gondoltam, azt megeszem 2 perc alatt :D
2009. máj. 25. 17:39
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
A nyers sárgarépát pl imádom, azt egy csomót el tudok rágcsálni, ha nem veszem észre magam. Szerintem almát is, ha odakészítesz, kicsumázva, ha szép a héja, megpucolni nem kell, vagy epret, cseresznyét, stb.
2009. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

sóspálca

szárított almaszirom

2009. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Jajó, közben írtál, míg írtam, bocs :D

Előző voltam...

2009. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Káposztás rágcsálnivaló


Hozzávalók:


1 csomag leveles tészta (kb. 0,5 kg)

1 kiló fejeskáposzta

olívaolaj

só, bors

1 tojás


Elkészítési idő: 60 perc



A káposztát megmossuk, a torzsáját kivágjuk és lereszeljük. Egy kevés olajon némi vízzel megfonnyasztjuk majd barnára pirítjuk, közben ízlés szerint sózzuk és borsozzuk. A leveles tésztából lisztezett deszkán három vékony lapot nyújtunk. Megkenünk egy lapot közepesen vastagon a pirított káposztával, ráfektetjük a következő lapot, ismét jön egy réteg káposzta, majd az egészet lefedjük a harmadik lappal. A tetejét megkenjük a felvert tojással és az egészet kis kockákra, vagy tetszés szerinti formára vágjuk. Előmelegített sütőben kb. 190 fokon nagyjából 10 percig sütjük.

2009. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Karamellás szelet


Hozzávalók


* 45dkg cukor

* 125ml víz

* 7dkg dió vagy mogyoró

* 7dkg szárított gyümölcs

* 40dkg étcsokoládé darabokra törve



Elkészítés


1. A cukrot és vizet kevergetés nélkül alacsony hőmérsékleten kb 15percig főzzük. Amikor a cukor teljesen elolvadt, magas hőmérsékleteden aranysárga sziruppá főzzük (ez kb 10 perc).

2. A diókat és szárított gyümölcsöket egy mély 38×24cm-es tepsiben egyenletesen elosztjuk majd ráöntjük a karamellás szirupot. 1 órán át hűvös helyen pihentetjük.

3. A csokit egy hőálló üvegtálban forró víz gőze felett megolvasztjuk. Az olvasztott csokival leöntjük a megszilárdult karamellás édességet, egyenletesen eloszlatjuk.

4. 2 órán át hűvös helyen pihentetjük, majd darabokra törjük.


Tippek


* Akármilyen diót, mogyorót és szárított gyümölcsöt alkalmazhatunk. Remek kombinációk: vörös áfonya- pisztácia, mandula – barack, dió – mazsola, mogyoró – meggy.

* Még finomabb, ha a szárított gyümölcsöket felhasználás előtt rumba vagy brandy-be 1-2 napra beáztatjuk. Alaposan nyomjuk ki az alkoholt belőlük.

* Remek parti vagy vendégváró édesség, különösen passzol pezsgős koktélok mellé.

* Ideális teázás-kávézás mellé is, főleg egy ünnepi menü záró édességeként.

* Ideális ajándék lehet – főleg karácsonykor!

* A fenti adag egy 8 fős társaságnak bőven elég.

* A karamellás szeleteket tároljuk hűvös helyen, légmentes dobozban – így akár hetekig is eláll.

2009. máj. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek, persze még várok ötleteket :D


Ez a káposzta jól hangzik, de napi rendszerességgel azért nem ehetem... :D sóspálcában vajon mennyi lehet a kalória? Én itthon is elkészíteném, ha valakinek lenne hozzá receptje :D

2009. máj. 25. 17:44
 8/12 A kérdező kommentje:
A karamelláshoz: 45 deka cukor nem épp egy kalóriaszegény dolog :)
2009. máj. 25. 17:45
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Én baby répát szoktam rágcsálni. Egy zacskó kb. 1 kiló. A felét szoktam megenni egyszerre.
2009. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
72%

Szűztea keksz, dm-ben, rossmannban, tescoban, auchanban, bioboltokban kapható, kb. 600 Ft-ért 120 g. 100 g-ban 95,3 kcal van (ami nagyon alacsony ;)).

Vigyázz, kapható egy hasonló csomagolású és nevű termék is, amiben 250 kcal van, ellenőrizd a hátulján.

2009. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!