Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kekszes csokoládé tortát...

Kekszes csokoládé tortát szeretnék sütni, kekszes milkacsokoládéval, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tortát sütöttem már, de ilyet még sosem. A szerelmem olyan mint Gombócartúr, mégis a kedvenc csokoládéja a kekszes milka csokoládé. Ilyen tortát szeretnék készíteni neki a 33. születésnapja és a 3. házassági évfordulónk alkalmából. Tehát kekszeset is, csokoládét is, és milka csokoládéval diszíteném, akár belülre is raknék. Hogyan csináljam? Ti hogyan csinálnátok? Fogalmam sincsen, szerencsére még majdnem két hónapom van az alkalomig, úgyhogy sok sok tanácsot remélek addig tőletek. Köszönöm szépen.
2012. jan. 23. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt nézelődhetsz:

[link]


A Vilmos&Kate tortafélét már ettem, csak akkor őzgerinc formában volt elkészítve, nekem ízlett.

Persze attól is függ, hogy mennyire egyszerűt szeretnél :)


Biztos nagyon finom lesz, bármilyet is készítesz!

2012. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itt nézelődtem, de igazán nem tetszett egyik sem..
2012. jan. 23. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kekszes milkacsokit nem tudom hova kellene még továbbfejleszteni... Max teszel köré 33 gyertyát és kész.


Amúgy meg sima milkacsokit (esetleg fahéjast, de semmiképp sem kekszeset vagy más darabos-töltelékest) olvasztanék gőz felett, és azzal öntenék le egy valamilyen tortát.

Ez a valamilyen meg akkor legyen szintén csokis. Ja, persze, kekszeset akarsz. Jó, figyu:


Vegyél valami finom háztartási kekszet. Meg édes tejszínhabnak valót egy fél literest, és hozzá való zselatinfixet. Meg sok milkát.

Olvassz fel 1-2 táblát gőz felett. Folyamatosan kavargasd, míg lehűl. Gyorsan verd fel a jól lehűtött tejszínt. Ha megfelelően kemény, folyamatos keverés közben óvatosan csurgasd bele az olvasztott csokit. Aztán szórj hozzá zselatinfixet.

Tortasütő keretének segítségével rakj le egy sor kekszet, kend meg krémmel, rá megint keksz, megint krém... amíg van krém...A tetején keksz legyen.

Vedd le a keretet, majd olvassz megint csokit, és öntsd le vele.

Aztán pihentesd legalább fél napot, hogy a keksz átnedvesedjen.


Na milyen?

2012. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez sem az igazi. Én egy kövér piskotás tortát szeretnék. Piskola, csokoládé krém, kekszes milka csokoládé, csokoládé puding kerülne bele, persze nem mind egyszerre, hanem vagy vagy, kívéve a milkát, mert az mindenképpen lenne benne, a közepén, hogy félbevágja a szeleteket..
2012. jan. 23. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!