Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit hozhatnék ki krumpliból...

Mit hozhatnék ki krumpliból és csirkemellből? Sütőben megsütöm, arra gondoltam, csak na, nem értek hozza. :S

Figyelt kérdés
Kérlek szépen segítsetek! :S
2012. jan. 24. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

csirke brassóit?

[link]

2012. jan. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Csirkemellből NEM tudsz jó ételt csinálni,mert nagyon száraz. A mellet csak akkor lehet megenni,ha előtte valahogy bepácolod,egy napig a hűtőben tartod,és valamilyen szószban készíted el.

Brassóiként ehető de, nem jó.

2012. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
A krumlit héjában megfőzöd, hagyod kicsit hülni meghámozod. A csirkemellből kis szeleteket vágsz majd kevés olajon elősütöd serpenyőben, tulajdonképpen megsütöd sóval borssal ízesíted. Ha van valami kedvenc fűszered nyugodtan fűszerezd vele. Készítesz egy besamel mártást: Vajat 5dkg, margarint, vagy olajat hevítesz és 1-2 evőkanál lisztet adsz hozzá elkevered nem kell pirítani és forró tejet adsz hozzá és szépen kikevered habverővel, mártás sűrűségű legyen. Ezt ízesíted só, bors, szerecsendió. Ha akarsz reszelj bele egy kis satot akár füstöltet is. Na nagyvonalakban megvagyunk. Egy jénai tálba vagy tepsibe szépen lefekteted a csirkéket majd ráhalmozod a felkarikázott burgonyát jaj ezt elfelejtettem mondani a karikázást. ezután ráöntöd a besamel mártástmajd megszórod reszelt sajtal. Sütőben 180 fokon kb adig sütöd míg szépen megpirul a sajt a tetején. Ui. A visszamaradt hússzaftot nyugodtan a besamelhez adhatod + ízesítheted még egy ki fokhagymával az egészet és persze mehet az egészhez zöldfűszer is amit szeretsz!
2012. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csirkemellből csinálj egy vékony nagy szeletet, töltsd meg jó vastagon reszelt sajttal, göngyölítsd fel, előtte a mellet sózd és borsozd meg, tedd sűtőpapírral bélelt vajjal kikent tepsibe a húst és öntsd le 1 doboz tejszinnel, tetejét is szórd meg reszelt sajttal, alufóliával takard le és süsd 1 órán át. Krumpliból csinálhatsz tepsiben sült burgonyát, vagy krumplipürét, Mindkettővel nagyon finom.
2012. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt választhatsz, melyik lenne a legjobb. Szép képekkel is illusztrálva van, ami gusztább, azt válaszd. Nekem nagyon tetszik a második harmadik kép szezámmagos csirkemelle, tört krumplival van tálalva. Ilyet ettem is már azelőtt, és nagyon elégedett voltam vele. Finom, laktató, könnyen elkészíthető. De rád van bízva, mit választatsz.

[link]


Egyébként a csirkemellet nem kell se tejbe áztatnod, vagy ilyesmi. A fűszerezés lehet só vagy bors, az is nagyon jó, nem kell különlegességekre gondolni, így is finomra elkészül, viszont ha megsózod fél órát, 2 órát hagyd állni. Szósz se kell hozzá, fent írtam már köretet.

2012. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, igazából nagyon-nagyon jó ötletek érkeztek csak én annyira nem értek a főzéshez, kicsit bonyolultnak tűnnek. :S Ez már az én hibám.

Azt a besamel mártást meg lehet csinálni liszt nélkül? :S Mert nincs lisztem itthon és igazából sajtom sem, de azt pótolnám olyan szendvicssajttal, azzal a lapossal. :S

Így milyen lenne?

[link] Ezt az edényt lehet sütőbe rakni??? :S Szóval ha mondjuk főznék krumplit, kicsit megsütném a csirkét majd összeraknám az edénybe, berakhatnám a sütőbe? Tutira semmi baja nem lesz? Mert anyum egyszer mikróban használta és eltört, az biztos. :)

Ne haragudjatok az eléggé béna hozzáállásom miatt.

2012. jan. 24. 10:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor itt egy egyszerű:

A csirkemellet vágd vékonyabb szeletekre, tedd egy tálba, öntsél rá natúr joghurtot, plusz szór meg kakukkfűvel és bazsalikommal. Kavard össze, hogy mindenhol érje, és így pácold pár órát. Kis citromlevet is önthetsz hozzá, de kihagyható. A pácolás után karikázz fel annyi krumplit, amennyi mennyiségileg passzol a húshoz, tedd egy kiolajozott tepsi aljára (én olívaolajat szoktam használni) a tepsi aljára, sózd + szórd meg azt is egy kis kakukkfűvel és bazsalikommal. Utána mehet rá a hús, azt is sózd meg (én azért nem sózom meg már a pácoláskor, mert úgy nekem valahogy túl sós lesz a hús, de én elve sótlanul főzök egészségügyi okokból). Karikázhatsz még rá paradicsomot, padlizsánt, vagy cukkinit, szórhatsz rá gombát is, de ezek elhagyhatók, ill. kombinálhatók. Fedd le a tepsit alufóliával, tedd be a sütőbe 30-40 percre 180 fokra, fél óra múlva vedd le a fóliát, nézd meg egy villával, hogy elég puha-e a hús, ha igen, akkor alufólia nélkül tedd vissza, tekerd 200 fokra a sütőt és pirítsd még egy kicsit, ha nem puha, akkor értelem szerűen fedd vissza, és még párold.

Nem nagyon lehet elrontani :) A joghurttal való pácolás miatt nem fog kiszáradni.

Egyébként nem száraz a csirkemell, csak sokan nem tudják jól elkészíteni pác nélkül, de az nem a csirkemell, hanem az ő hibájuk. Gyakorlat kell hozzá, az tény. De pácolással nem lesz vele semmi bajod.

Ja, és tejszínbe is pácolhatod ugyanígy, csak akkor ne keverd citrommal :)

2012. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, és előmelegített sütőbe rakd a tepsit.

Jénaiban is csinálhatod, be lehet rakni a sütőbe, de akkor ne melegítsd elő (vagy csak pár perccel korábban kapcsold be), mert a hirtelen melegtől elcsattanhat az üveg. Viszont így több időbe telik mire elkészül, mert még át kell melegednie a jénainak és a sütőnek.

2012. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, a borsot kihagytam... :D A csirkemellet szórd meg vele, én fehérrel szoktam, de a feketével is jó.
2012. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!